Evangeline Lilly

Evangeline Lilly hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Peki kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? eğitimi, oynadığı film ve diziler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri

Evangeline Lilly, 3 ağustos 1979 Alberta, Kanada’nın Fort Saskatchewan kasabasında dünyaya gelmiştir. Ev ekonomisi öğretmeni bir baba ile güzellik uzmanı bir annenin iki kızından biridir. Koyu Hristiyan inanca sahip olan ailesinin o küçükken televizyonları olmadığını söylemiştir. Boyu 1.68 cm, kilosu 55, burcu ise aslan’dır.

14 yaşına kadar çeşitli çocuk projelerinde gönüllü olarak çalışmış olan Lilly, British Columbia Üniversitesi’nde uluslar arası ilişkiler bölümü mezunudur. Okurken bir dünya kalkınması ve insan hakları komitesi kurmuş ve yürütmüştür. 18 yaşındayken kısa bir süre Filipinler’de misyonerlik yapan Lilly, bu sırada otlardan yapılmış bir kulübede yaşamıştır.


Amerika’da kurulan “Ford Model Ajansı” isimli dünyaca ünlü modellik ajansı tarafından keşfedilmiş ve kariyerinde dönüm noktasını yaşamıştır.

İlk olarak bir sohbet sitesinin İnternet reklamında rol alan Lilly, 2003 yılında ”Freddy Jason’a Karşı” filminde okuldaki bir kızı canlandırarak figüranlık yapmış, 1 yıl sonra “Lost” dizisinden teklif almıştır. 2004 yılında yayınlanmaya başlayan “Lost” adlı dizide “Kate Austen” karakterini canlandıran Lilly, dizinin dünya çapında izlenmesiyle bir anda şöhreti yakalamıştır. “Lost”; Avustralya’dan Amerika’ya giden 815 sayılı Oceanic uçağının düşmesi ile bir adada mahsur kalan ve burada başlarına gelen esrarengiz olayları anlatmaktadır. Ana konu bu adada yaşanılan ilginç olaylar olmakla birlikte her bölümde her bir karakterin geçmiş hayatına gidilerek bu adaya nasıl geldikleri aralarındaki bağlantılar da gösterilir.

Ünlü aktris, 2010 yılında Norman Kali ile evlendi ve bu evlilikten Kahekili Kali adında bir oğlu bulunmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz