Ethan Hawke

İlk evliliğini 1998 yılında ünlü oyuncu Uma Thurman ile yapmış 2005 yılında boşanmıştır. İkinci evliliğini ise 2008 yılında Ryan Hawke ile gerçekleştirmiştir. Yakışıklı oyuncu Ethan Hawke’in Maya, Levon Roan Thurman, Clementine Jane ve Indiana Hawke isimlerinde 4 çocuğu vardır.

Oscar adaylığına sahip olan Ethan Hawke’in anne ve babası Hawke henüz üç yaşında iken boşanmışlardır. 1970 yılının Kasım ayında, Amerika Teksas’ta dünyaya gelmiştir. Burcu Akrep’tir.

Hun School of Princeton’de eğitim görmüş ardından, West Windsor Plainsboro Lisesini tamamlamıştır. New York Üniversitesinden mezun olan Ethan Hawke lise döneminde iken rol aldığı Dead Poets Society isimli sinema filmi ile ünlü olmuştur.

Bugüne kadar Lion’s Den, Mystery Date, White Fang, A Midnight Clear, Reality Bites, Before Sunrise, Gattaca, The Newton Boys, Snow Faling on Cedars, Hamlet, Tape, Waking Life, Taking Lives, Lord of War, The Hottest State, Fast Food Nation, What Doesn’t Kill You, Staten Island, Daybreakers, Moby Dick, Sinister, The Purge, Getaway, Boyhood, Predestination, Cymbeline, Good Kill, Ten Thousand Saints, Regression, In a Valley of Violence, Maudie, The Magnificent Seven, First Reformed, 24 Hours to Live ve Juliet, Naked gibi bir çok sinema ve dizide rol almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz