Esra Ceyhan

Esra Ceyhan 20 yılı aşkın bir süre televizyon ekranlarında bir çok programı hazırlayıp sunmuştur. Son hali de bir hayli merak konusu olan başarılı sunucu uzun zamandır ise ekranlardan uzak bir şekilde hayatına devam etmektedir. Hakkında merak edilen sorulara cevaplar, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Esra Ceyhan Kimdir?

Esra Ceyhan sunucu ve köşe yazarı. 1969 yılında İzmir’de doğan başarılı isim en fazla Diyarbakır ve Bursa’da yaşamıştır. Bursa’da İlkokula başlamış, Diyarbakır’da tamamlamıştır. Yine Ortaokul ve Lise eğitimini Bursa’da okuyan Ceyhan, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunudur. Babası subay olduğu için farklı şehirlerde yaşamak ve sık sık il değiştirmek zorunda kalmıştır.

1988 senesinde Üniversite 2. sınıftayken bir davet neticesinde usta sunucu Halit Kıvanç ile tanışmıştır. Televizyonculuk kariyeri de Halit Kıvanç ile tanışmasından sonra başlamıştır. Yine üniversite döneminde iken TRT bünyesinde çalışmaya başlamıştır. TRT ‘de iken Halit Kıvanç kamera önünde çalışmasını istese de o kendisini geliştirmeden kamera önüne geçmemiştir.

İlerleyen süreçte ise Flash Tv ekranlarında kamera önü deneyimi ile seyircinin karşısına çıkmıştır. 1996 senesinde HBB televizyon kanalında İkiden Dörde adlı kadın programını hazırlayıp sunmuştur. Ardından Atv ekranlarına geçerek bir ekran klasiği haline gelen Esra Ceyhan’la A’dan Z’ye adlı programı sunmuş, yine aynı isim ile Tv 8’de programı sunmaya devam etmiştir. Atv ekranlarında sunduğu bu program tam 8.5 sene sürmüştür.
Esra Ceyhan3
Bir süre Sabah Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapan usta sunucu, ardından Posta Gazetesinde yazmaya devam etmiştir. Daha sonra Esra Ceyhan’la isimli programı Kanal D’de sunmuştur. Hata o dönemde yayına katılan Uçan Adam Sabri olarak tanınan ve kendisinin uçtuğunu iddia eden kişinin yaptığı ilginç hareketlerde soğukkanlı kalarak canlı yayının getirdiği bu tür olaylara karşı sakinliğini korumayı başarmıştır. Programda Tarık Mengüç ve diğer konuklar sakinliğini koruyamamışlardır.

Bir dönem Kanal D ekranlarında uzun süre magazin programı sunmuştur. Ancak günümüzde bunun ne kadar lüzumsuz olduğunu, geri dönüş baktığında öz eleştiri yapabileceğini belirtmiştir. Magazin kökenli birisi olmadığını sözlerine eklemiştir.

Son hali ile sık sık merak konusu olan ünlü isim 7 Haziran 2022 tarihinde bir canlı yayın ile izleyicinin karşısına çıkmıştır.

Çok uzun süredir ekranlardan uzak hayatını sürdüren ünlü isim en son Youtube’da canlı yayına katılmıştır. Mucizevi Niyet ve Nefes Çalışması! Bunları Uygulayın Olanlara İnanamayacaksınız! başlığı altında yayınlanan programda Bülent Gardiyanoğlu ile söyleşide bulunmuştur.

Esra Ceyhan Nereli?

Esra Ceyhan baba tarafından aslen Diyarbakır’lıdır. Evlilik ve çalışma hayatı öncesinde kadar yaşantısını en çok Diyarbakır ve Bursa’da sürdürmüştür.

Esra Ceyhan Kaç Yaşında?

Esra Ceyhan 53 yaşındadır. 1 Temmuz 1969 tarihinde dünyaya gelmiştir.

Esra Ceyhan Evlimi? Kızı Kimdir?

Esra Ceyhan bekardır. 1992 senesinde Barbaros Ceyhan ile evlenmiş ancak evliliği 16 yıl sonra, 2009 yılında son bulmuştur. Eski eşi Barbaros Ceyhan diş hekimi’dir. Güzel sunucunun bu evliliğinden Ayşe Ceyhan isminde bir kızı vardır. Boşandıklarında kızları Ayşe 3 yaşına yakındı.
esra ceyhan7

Esra Ceyhan Boyu, Kilosu

Esra Ceyhan 1.68 boyunda ve 62 kilodur.

Resmi instagram hesabı olan @esraceyhanofficial ‘ın günümüz itibariyle 319bin civarında takipçisi bulunuyor.

Esra Ceyhan’ın Mutfağından isimli bir yemek kitabı bulunuyor. Kitap yayın tarihi 2010 yılının Ağustos ayıdır. Kitabını Türk mutfağından örneklerle hazırlamıştır.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz