Esra Balamir

Esra Balamir ekranların sevilen isimlerindendir. Uzun yıllardır televizyon ekranlarında sunucu, oyuncu ve şarkıcı olarak kariyerini sürdürmüştür. Hakkında ise aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? gibi bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1975 yılının Eylül ayında dünyaya gelen güzel isim aslen Adana doğumludur. Boyu 1.60 cm, kilosu 51, burcu ise başak’tır. Gerçek soyadı Balamaz olan ünlü ismin annesinin ismi Nalan Özılgaz, babasının ise Alaattin Balamaz’dır, ayrıca Rana isminde bir de ablası vardır.

Esra Balamir kariyeri;

Kariyerine ilk defa Kral Tv ekranlarında Dj olarak başlamıştır. Daha sonra başka bir kanal bünyesinde kendi programını sunmaya başlamış, ardından yine farklı bir kanalda sabah programı ve müzik programının sunuculuğunu üstlenmiştir.

Oynadığı diziler;

1993 – Bizim Takım
1995 – Reyting Hamdi (Güldürü Programı)
1997 – Böyle mi Olacaktı
1998 – Şafak Vakti (Gülbeyaz)
1998 – Sırılsıklam
2003 – Hayat Bilgisi
2005 – Sevda Tepesi

Diskografi

2005 – Bal Gibi
2007 – Masalcı
2010 – Rüyalar Gördüm
2016 – Söke Söke (Single)

Katıldığı program ve yarışmalar;

Rol aldığı diziler ve albüm çalışmalarının yanı sıra televizyon programlarında da yer almıştır. Güzel isim 2016 senesinde İşte Benim Stilim adlı yarışma programına katılmıştır. Ayrıca daha önce Ünlüler Çiftliği adlı yarışma programında da yer alan güzel isim en son covid testinin pozitif çıktığını açıklamış ve sevenlerini üzmüştür.

Hastalığın belirtisini ilk aşamada hissedemediğini sadece grip gibi hissettiğini, halsizlik, eklem ağrısı, burun tıkanıklığı ve nefes almakta zorlandığını açıklamıştır. İlk aşamada sadece grip ilaçları kullanmaya başlamış, ardından ateşinin de yükselmesi sonucunda hastaneye gitmiştir. Yapılan testlerin 2 gün sonra pozitif çıktığını dile getirmiştir. Daha sonra devlet tarafından temin edilen 2 tip ilaç ile evinde tedavi görmüş ve sağlığına kavuşmuştur.

Evli mi? sevgilisi kim?

1998 senesinde ekranların başarılı sunucu ve oyuncularından olan Yalçın Dümer ile evlenmiştir. Ancak evliliği 1 sene sonra 1999 yılında son bulmuştur. Maalesef günümüz itibariyle birlikteliği veya sevgilisi var mı? sorusunun cevabı henüz bilinememektedir.

Resmi sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanan güzel ismin günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı 144bin civarındadır.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz