Esma Soysal

Esma Soysal oyunculuk kariyerinin yanı sıra son dönemde Oğuzhan Uğur ile sevgili olduğu yönünde haberler ile gündeme gelmiştir. Peki Esma Soysal kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? merak edilen tüm soruların cevapları.

1996 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiş, Yay burcudur. Baba tarafından aslen Tokat’lıdır.

Esma Soysal, Eğitim ve mezuniyeti;

Özellikle 2017 yılında katıldığı Sinema Güzeli yarışması finalisti olarak dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur.

Ayrıca, Ayça Kuru Akademi ve Osman Yağmurdereli Sanat Akademisi’nde özel oyunculuk eğitimleri almıştır.

Oynadığı diziler ve sinema filmleri;

İlk oyunculuk deneyimini Kurtlar Vadisi isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Seni Gidi Seni isimli sinema filmi ile ilk beyaz perde deneyimini gerçekleştirmiştir. Ardından Adını Sen Koy dizisi ve Üç Harfliler Beddua isimli sinema filminde rol almıştır.

Çocukluk yıllarından beri oyunculuk yapmak isteyen Esma Soysal ayrıca Ferdi Tayfur’un kızı, Tuğçe Tayfur’un Sevmesin Beni isimli şarkısının klibinde yer almıştır.

Sevgilisi kimdir? sorusunun cevabı ise, yönetmen, senarist ve müzik dünyasının sevilen ismi Oğuzhan Uğur olduğu belirtilmektedir. Sebebi ise müzisyen ve oyuncu Oğuzhan Uğur ile romantik bir fotoğrafını sosyal medyada yayınlaması olmuştur. Ancak bu paylaşılan fotoğrafın ilerleyen dönemde vizyona girecek olan Borç Harç isimli sinema filminden bir kesit olduğu belirtilmektedir. İlerleyen dönemlerde konu ile kesin bilgilerin medya’da gündeme gelmesi beklenmektedir.

Güzelliği, uzun boyu ve fiziği ile de dikkatleri üzerine çeken Esma Soysal’ın, boyu 1.78, kilosu ise 56’dır. 2018 yılı itibariyle resmi instagram hesabında 12.5 Bin takipçisi bulunmaktadır. Gelecek dönemlerde bir çok dizi ve sinema filminde görmeyi umduğumuz güzel oyuncu şimdiden ekran severler tarafından sıkı takibe alınmış durumdadır. Henüz resmi twitter ve facebook hesaplarına ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz