Eslem Akar

4N1K İlk Aşk dizisinde canlandırdığı Ece karakteri ile dizi severleri ekranlara kilitleyen güzel isim Eslem Akar. Kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? eğitimi ve mezuniyeti gibi soruların cevapları.

1998 yılının Mart ayında dünyaya gelen Eslem Akar İstanbul doğumludur. Koç burcudur. Ailenin tek çocuğudur. Eslem Akar isminin anlamı en doğru, en selametli demektir. Eslem Akar’ın ismini annesi ve babası henüz evlenmeden flört dönemlerinde bir tanıdıklarından duyarak koymaya karar vermişlerdir.


Türkiye’de idol olarak gördüğü ünlü isimlerden bazıları, Uğur Yücel, Çetin Tekindor, Nurgül Yeşilçay ve Demet Evgar’dır. Yurt dışından ise beğendiği oyuncular, Natalie Portman, Scarlett Johansson ve Antony Hopkins’tir.

Eslem Akar Eğitim hayatı;

İlköğretim, Ortaokul ve Lise tahsilini Terakki Vakfı Okulları’nda tamamlamıştır. Ardından eğitimini günümüzde de devam ettiği, Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık Fakültesi 1. sınıfta sürdürmektedir.

4N1K İlk Aşk dizisi öncesinde Sen de Gitme ve Avlu gibi dizilerde rol almıştır.

Ümit Çırak 3 Mota Modern Oyunculuk Teknikleri Atölyesi’nde 4 sene grup dersleri almıştır. Ayrıca bir çok reklam filminde yer almıştır.

Güzel oyuncu iyi derecede ise Fransızca ve İngilizce bilmektedir.

Hobileri arasında, Masa Tenisi, bisiklet, buz pateni, jimnastik, yüzme, futbol, voleybol ve basketbol bulunmaktadır.

Eslem Akar boyu ve kilosu;

1.65 boyunda, kilosu ise 50’dir.

Oyunculuk hayatına henüz 13 yaşında iken tesadüf eseri başladığını belirtmiştir. En büyük hayalinin iyi bir oyuncu olmanın yanı sıra Mimarlık bölümünüde başarı ile tamamlamak olduğunu aktarmıştır. En çok ziyaret etmek istediği yer Mısır ve Vietnam’dır. Ayrıca daha önce Tayland’da bulunmuştur, kesinlikle tekrar görmek istediği yer yine Tayland’dır. Hayatının olmazsa olmazı ailesidir. Ayrıca favori yemeği Makarna’dır. Makarna için 7 gün 24 saat yiyebilirim demiştir. Aşk için ise görüşleri güven, saygı ve sevgidir. Klasik bir cevap olduğunu belirtsede, bakımlı erkeklerin ilgisini çektiğini dile getirmiştir.

İstanbul doğumlu olduğunu belirttiğimiz güzel oyuncu Eslem Akar’ın baba tarafından ise maalesef aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır.

Güzel oyuncu’nun gelecek bir çok dizi ve sinema filminde başrol’de yer alması beklenmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz