Esin Davutoğlu Şenol

Esin Davutoğlu Şenol Tıp Profesörü, Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde çalışmaktadır. Son dönemde hem resmi sosyal medya hesapları, hem de ekranlardan yaptığı açıklamalar ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Hakkında ise bir çok sorunun cevabı merak konusu olmuştur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Esin Davutoğlu Şenol Kimdir? Nereli?

1963 yılında dünyaya gelen Esin Şenol, doğma büyüme aslen Ankara’lıdır. Evli ve bir çocuk annesidir. Günümüzde Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

Esin Davutoğlu Şenol Eğitim Hayatı:

Lise eğitimini TED Ankara Koleji’nde tamamlamıştır.
1987 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur.
1987 yılında yine aynı sene Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı’nda Araştırma Görevlisi olarak ihtisasa başlamıştır.
1992 yılında Anabilim Dalında ihtisasını tamamladıktan sonra uzman olarak göreve başlamıştır.

1995 yılında Yardımcı Doçent.
1996 yılında Doçent.
2003 yılında ise Profesör ünvanlarını almıştır.

2009 ve 2013 yılları arasında Anabilim Dalı Başkanlığı görevini üstlenmiştir.
Esin Davutoglu seno1
1999 – Tufts University, New England Medical Center, Boston/MA’da Kemik İliği Transplantasyon Ünitesinde Research Fellow (Araştırma Asistanı)

G.Ü.T.F ilgili birimlerde kanser hastalarının infeksiyon izleminde konsultan olarak görev yapan Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol günümüzde de bu konu üzerine araştırma ve eğitim çalışmalarını devam ettirmektedir. Ayrıca bağışıklama ve özellikle erişkin aşılaması ile ilgili çalışmalarını sürdürmektedir. Tıp Fakültesi İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji AD bünyesinde “Erişkin Aşı” merkezi kurmuştur.

2013 senesinde KLİMİK derneği alt grubu olarak Erişkin Bağışıklama Çalışma Grubu (EBÇG) kuran Prof. Dr. Esin Davutoğlu, halen başkanlığını sürdürmektedir. EBÇG olarak, 2013, 2014, 2015 ve 2017 yıllarında Eskişehir, İstanbul, İzmir ve İstanbul’da toplam 4 adet Erişkin Bağışıklama Sempozyumu düzenlemiş ve yürütmüştür.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz