Eser Eyüboğlu

Eser Eyüboğlu Gönül Dağı dizisinde canlandırdığı Selami Ferses karakteri ile gönülleri fethetmiştir. Hakkında ekran severler tarafından merak edilen soruların cevapları. Kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Eser Eyüboğlu Kimdir?

Eser Eyüboğlu ekran severler tarafından oyuncu olarak tanınmaktadır. Ancak tiyatro, sinema ve dizi oyunculuğunun yanı sıra müzisyen ve müzik yapımcısı’dır. Ekran severler tarafından özellikle rol aldığı Şevkat Yerimdar isimli dizi de canlandırdığı İsmail karakteri ile tanınmıştır.

Eser Eyüboğlu Nereli?

Eser Eyüboğlu aslen Trabzon’ludur. Ancak bir çok kaynakta da belirtildiği üzere Bursa doğumludur. Ezgi Eyüboğlu isminde bir kız kardeşi vardır. Kız kardeşi Ezgi Eyüboğlu ile birlikte 2018 yılında Elif Dedim isimli eseri seslendirmiştir. Annesi ise Türk Halk Müziği denilince ilk aklan gelen isimlerden olan Esma Eyüboğlu’dur.

Eser Eyüboğlu Evlimi? Eşi Kim?

Eser Eyüboğlu evlidir. 2015 yılında Cast Direktörü Zeynep Uyumaz ile evlenmiştir. Eşi ile mutlu birlikteliği süren ünlü oyuncunun iki çocuğu vardır.

2015 yılında Benzemez Kimse Sana isimli yarışma programına katılmıştır. Rol aldığı diziler ile başarılı kariyerini sürdüren ünlü isim, Mandıra Filozofu isimli sinema filminde canlandırdığı Şükrü karakteri ile de büyük beğeni kazanmıştır.

2011 yılında Yeşilçam’ın İğnesi, 2012 yılında Düşman Kardeşler, 2014 yılında Doksanlar, Kalp Hırsızı, 2014 Mandıra Filozofu ve yine aynı sene Oflu Hoca’nın Şifresi isimli sinema filminde rol almıştır.
Eser Eyüboğlu

Eser Eyüboğlu Eğitimi, Ne Mezunu?

Eser Eyüboğlu Bilkent Üniversitesi Oyunculuk Bölümü mezunu’dur.

2022 yılında Şahla ORUJOVA ile birlikte TRT 1 ekranlarında ilk sunuculuk deneyimini gerçekleştirmiştir.

Eser Eyüboğlu Oynadığı Diziler

Eser Eyüboğlu özellikle son dönemde Gönül Dağı dizisinde canlandırdığı Selami Ferses karakteri ile büyük beğeni toplamıştır. Ayrıca rol aldığı diğer diziler ise şu şekildedir.

Doksanlar (Necmettin Karaman)
Kalp Hırsızı (Kemal)
Şevkat Yerimdar (İsmail)
Ege’nin Hamsisi (Dursun Dursunoğlu)
Gönül Dağı (Selami Ferses)

Selami Ferses karakteri ile seslendirdiği Bir ayrılık bir yoksulluk, Keriman, Pınara Gelki Görem, Yağmur Yağmur, Sen Bir aysın ve Ağıt gibi türküleri seslendirmiştir. Selami Ferses o kadar beğenildi ki kimdir? gerçek adı nedir? diye bir çok arama mevcuttur.

Sinema filmleri ise, Oflu Hocanın Şifresi, Cingöz Recai, Mandıra Filozofu.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @esereyuboglu ‘nun 218bin, @EserEyüboğlu isimli youtube video kanalının ise 258bin civarında abonesi bulunuyor.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz