Ertuğrul Doğan

0

Ertuğrul Doğan Trabzonspor’un Başkan Adayı olmuştur. Hakkında merak edilenler. Çalışmaları, şirketleri, serveti, iş hayatı ve biyografi bilgileri.

Ertuğrul Doğan Kimdir?

Ertuğrul Doğan iş insannı, Trabzonspor Kulübü As Başkanı. İlkokul ve Ortaokul tahsilini memleketinde tamamlamış ardından, Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler İşletme Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Doğan Yatırım Holding ve Oltan Köleoğlu Enerji Yönetim Kurulu Başkanı. Oltan & Köleoğlu Enerji Türkiye’nin elektrik üreten 100 firmasından biridir.
ertugrul dogan3

Ertuğrul Doğan Nereli?

Ertuğrul Doğan Trabzon’ludur. Baba tarafından aslen Trabzon İli nüfusuna kayıtlı olan Doğan, Trabzon’da dünyaya gelmiştir.

Ertuğrul Doğan Kaç Yaşında?

Ertuğrul Doğan 46 yaşındadır. Doğum tarihi 1977, doğum yeri Trabzon.

Ertuğrul Doğan Ne İş Yapıyor? Serveti

Ertuğrul Doğan Doğan Yatırım Holding ve Oltan & Köleoğlu Enerji Yönetim Kurulu Başkanı’dır.

Üniversite eğitiminin hemen ardından iş hayatına atılan Doğan, 2000 senesinde “Doğan Akaryakıt” ismi ile madeni yağ ve akaryakıt alanında giriş yapmıştır.

Gayrimenkul şirketlerinin yönetim kurulu başkanlığı görevini de üstlenmektedir.

2014 senesinde enerji sektörüne adım atmış ve Oltan & Köleoğlu Enerji Yönetim Kurulu Başkanı olmuştur.
ertugrul dogan5
Oltan & Köleoğlu Enerji Şirketi, 2018 yılında Çorum Mecitözü ilçesinde 5 MW, 2020 yılında Afyonkarahisar Çay ilçesinde 27 MW, 2021 yılı Ocak ayında ise Samsun Çarşamba ilçesinde 27 MW Biyokütle Enerji Tesisi Projelerini tamamlamıştır. Karamanda gerçekleştirilen 40 MW Biyokütle Enerji Santrali yatırımı ile toplamda 100 MW ile Türkiye’nin en büyük Biyokütle Enerji Santrali yatırımı yapan firma unvanına kavuşmuştur.

Ünlü iş adamı, Trabzon Sanayici İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu ve Oltan Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi’dir. Ayrıca Trabzon Ticaret Odası Başkan Yardımcısı görevinde bulunmuştur.

8 Nisan 2018 tarihinde Trabzonspor Kulübü Başkanı seçilen Ahmet Ağaoğlu‘nun yönetim kurulunda yer almıştır. Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Günümüzde ise Trabzonspor Başkanlığına aday olduğu açıklanmıştır.

Serveti bir çok kaynakta belirtildiği üzere 5 Milyar Dolar’ın üzerindedir. Trabzonspor yönetiminde göreve geldiklerinden bu yana, 180 milyon borç ödediklerini belirtmiştir.

Ertuğrul Doğan Evlimi? Eşi, Çocukları

Ertuğrul Doğan Güneş Doğan ile evlidir. Bu evliliğinden bir oğlu, bir de kızı vardır.

Resmi instagram hesabı @ertugruldogan6161 ‘dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz