Ertuğrul Bayrak

0

Ertuğrul Bayrak hakkında merak edilen soruların cevapları. Kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? aslen nereli? kick boks kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1992 yılının Haziran ayında Hollanda’da dünyaya gelen Ertuğrul Bayrak aslen Kocaeli, İzmit’lidir. 14 yaşında iken abisi sayesinde kick boks sporu ile tanışmıştır. Abisinin onu ilk kick boks antrenmanına götürmesinden sonra bu sporu bırakamadığını ve sımsıkı sarıldığını dile getirmiştir. Boyu 1.95 cm, kilosu 85, burcu ise ikizler’dir.

Günümüzde yaşantısını, Amersfoort’ta sürdüren sporcu, Amsterdam’da bulunan El Otmani Gym’de antrenmanlarına devam etmektedir.

World Fighting League’de 86 kiloda Dünya Şampiyonluğu bulunmaktadır.

Bu sporda yükselmek için çok emek vermiş, çalışmaları sayesinde Glory gibi büyük bir organizasyonda maça çıkmayı başarmıştır. İlk karşılaşmasını kazanan Türk sporcu, hedefinin ise bu organizasyonda şampiyon olmak olduğunu belirtmiştir. Daha sonra MMA’nın (Kafes Dövüşü) en büyük organizasyonu olan UFC’de dövüşmek istediğini dile getirmiştir. Kendisini dahada geliştirmek için UFC’de dövüşen Gökhan Saki ile birlikte antrenmanlara başlamak isteyen Bayrak, Combat Press tarafından Dünyada 10. sırada yer almaktadır.

Kariyeri boyunca 24 maça çıkmış, 18’ini (5 nakavt) kazanmıştır. 2018 senesinde Glory’de boy göstermeye başlamış, 2019 senesinde Glory’nin orta sıklet şampiyonu Alex Pereira ile kemer için maça çıkmıştır. 2019 yılının Kasım ayında Alex Poatan Pereira dünya şampiyonluk ünvanını korumak için Ertuğrul Bayrak ile karşılaşmıştır. Gelredome futbol stadyumunda 85 kg ünvan maçı Hollanda Arnhem şehrinde gerçekleşmiştir. Ancak sporcumuz karşılaşmayı kaybetmiştir. Daha önce Glory’de yaptığı Jacob Styben ve Surinam asıllı Donavan Wisse’yi yenmiştir. Bayrak, Wisse’ye ilk kariyer yenilgisini tattıran isim olmuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz