Ersin Kurt

Ersin Kurt hakkında merak edilen bir çok sorunun cevabı. Aslen nereli? kaç yaşında? eserleri, çalışmaları, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1983 yılının Ağustos ayında Eskişehir’de dünyaya gelen Ersin Kurt Anadolu Üniversitesi Radyo – Tv Tekniği Bölümü’nde eğitim görmüştür. Ancak eğitimine 2. sınıfta iken ara vermiş ve vatani görevini tamamlamıştır.

Günümüze kadar farklı işlerde çalışmış, 2011 yılında Türk Hava Kuvvetleri bünyesinde sivil statüde çalışmaya başlamış ve çalışmaya da devam etmektedir.

Ersin Kurt eserleri, şiirleri, yazarlık kariyeri;

Bir öykü ve altısı şiir olmak üzere okur severler ile buluşmuş olan toplam 7 kitabı yayımlanmıştır. Ayrıca günümüz yerli filmleri üzerine araştırma, inceleme ve eleştiri yazıları kaleme almaktadır.

Eserleri günümüze kadar bir çok dergi, site ve portal’da yer almıştır.

Şiirleri ve öyküleri; Sadece Şiir, Caz Kedisi, Eliz Edebiyat, Akatalpa, Edebiyat Nöbeti, Şiir Sarnıcı, Son Gemi, Yazar Dergisi, Edebice, Karakedi, Heybedar, Ek Dergi, Kirpi, Yazı Yorum Dergisi, Kibrit Kutusu, Silgi Şiir Dergisi ve Münşeat Dergisi olmak üzere birçok dergide ve internet sitesinde yayımlanmıştır.

2019 yılında düzenlenen 9. Uluslararası Eskişehir Şiir Festivali’ne katılımcı şair olarak katılmıştır.

Yayımlanan Kitapları:

(2014) – Gelişigüzel
(2016) – Farzımuhal
(2017) – turnuSOL
(2018) – Darbımesel
(2018) – Kül
(2019) – Begonvil
(2020) – Aklıevvel

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz