Ersan Şen

Ersan Şen İyi Parti’nin Cumhurbaşkanı adayı olacak mı? Son dönemde Meral Akşener ile görüşmesi beklenen Şen hakkında merak edilenler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Ersan Şen Kimdir?

Ersan Şen akademisyen, yazar, Avukat, hukuk adamı, ceza hukukçusu.

Kabataş Erkek Lisesi ardından Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur.

İstanbul Ünv. Araştırma görevlisi olarak akademik hayatına adım atan Şen, mezun olduğu Marmara Üniversitesi’nde Yüksek Lisans yapmıştır. İstanbul Üniversitesinde Doktora yapmış ve 1998 yılında Doçent, 2004 senesinden beridir de Profesör olarak görevini sürdürmektedir.

Ersan Şen Nereli?

Ersan Şen Nevşehir’lidir. Aslen baba tarafından Çalış Kasabası Avanos nüfusuna kayıtlıdır.

Ersan Şen Kaç Yaşında?

Ersan Şen 57 yaşındadır. Doğum tarihi 17 Temmuz 1966, burcu yengeç, doğum yeri Nevşehir, Avanos.

Prof. Dr. Şen, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde akademik kariyerini sürdürmektedir. Ayrıca İ.Ü Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetim Bölümü Başkanlığı ve Hukuk Bilimleri Senato Üyesi İstanbul Ü. Siy. Bilg. Fak. Kurulu Üyesi olmuştur.

Türk Ceza Hukuk Derneği üyesi olan Prof. Dr. Şen, bugüne kadar çeviri, makale ve bir çok kitabın altına imzasını atmıştır. Bunlardan bir tanesi de Ceza Avukatının Başvuru Kitabı ‘dır.

İstanbul Barosu’na kayıtlı avukatlık mesleğine devam etmekte, ayrıca Beykent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Ceza Özel Hukuku ve Ceza Yargılaması Hukuku dersleri vermektedir.

Özellikle katıldığı bir çok canlı yayın televizyon programında açıklamaları ile gündeme gelmiştir. Canlı yayınlarda yaptığı yorumlar, eleştiriler ve daha bir çok siyasi konu üzerine tespitleri büyük ilgi görmüştür. Son dönemde Meral Akşener ile Cumhurbaşkanlığı adaylığı için bir görüşme yaptığı belirtiliyor. Ayrıca cumhurbaşkanlığı üzerine kendisine sorulan bir soru üzerine şu açıklama da bulunmuştur.

“Bu kritik dönemde birlik ve beraberliğe ihtiyacımızın zirvede olduğu aşikardır. Vatandaşlarımızın şahsıma teveccühü nedeniyle, Türkiye Cumhuriyeti’nin 13. Cumhurbaşkanlığı için aday olurum. Takdir Yüce Milletindir.”

Son dönemlerde Ahmet Hakan’ın sunduğu program dahil pek çok canlı yayın televizyon programının konuğu olmaya devam etmektedir. Özellikle Rezan Epözdemir, Mücahit Birinci ve yaptığı tartışmaların yanı sıra, Cem Küçük ile yaptığı tartışmalar da dikkat çekmektedir.

Geçmiş yıllarda Türkiye’nin Af Tarihini Ve Yaşananları yorumlamıştır. Duman konserine de gittiği belirtilen Şen, T24 ‘te katıldığı canlı yayın programında Gençlerin dediği olacak açıklamasında bulunmuştur.

Evli olan Şen’in eşi Arife Şen’dir.

Resmi twitter hesabı @ProfDrErsanSen resmi instagram hesabı ise @prof.dr.ersan.sen ‘dir.

Ersan Şen Kitapları

Ceza Avukatının Başvuru Kitabı
Savunma Hakkının Kişisel Veriler Karşısında Korunması
Koşullu Salıverilme – Denetimli Serbestlik ve Ceza İnfaz Sorunları
Yorumluyorum
Suç Örgütü
El Koyma
İfade Hürriyetinde Sınırlama ve Güvence Rejimi
3 Temmuz Sözde Şike Hukuku
Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakılması
Uluslararası Ceza Mahkemesi

Boyu, burcu ve hakkında daha pek çok soru cevabını aramaktadır.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz