Erol Göka

Erol Göka hakkında merak edilen bir çok sorunun cevabı. Kaç yaşında? aslen nereli? evli mi? çalışmaları, kitapları, eserleri. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Akademisyen, Doktor ve yazar Erol Göka 1959 yılında aslen Denizli’de dünyaya gelmiştir. Aydın İlinde parasız yatılı olarak ortaokul eğitimini tamamlamıştır.

19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olan Erol Göka 1983 yılında Tıp Doktoru olmuştur.

Aynı sene Sağlık Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Tıpta Uzmanlık Sınavı’nda Psikiyatri dalında 1. olarak girdiği SSK Ankara Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 1989 yılında asistanlık eğitimini tamamlamıştır. 1992 yılında Psikiyatri Doçent’i olmuş, 1998 yılında Sağlık Bakanlığı ve YÖK’ün birlikte düzenlediği sınavlar’daki başarıları neticesinde, Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Kliniği Şefi olmuştur.

Bugüne kadar bir çok Doçent ve psikiyatri uzmanın yetişmesinde büyük emekleri olan Prof. Erol Göka etkin olarak ülkemizde psikiyatrik hizmetlerin çağdaş biçimlerde örgütlenebilmesi için çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir.

Erol Göka’nın eşi Psikiyatri Uzmanı Dr. Sema Göka’dır. Bu evliliğinden Salih Alp, Elif Gün isimlerinde ikizleri ve 2012 doğumlu bir evladı daha vardır.

2013 yılında AK Parti tarafından açıklanmış olan Akil İnsanlar listesinde İç Anadolu Bölgesi ile yer almıştır. Erol Göka aslen Denizli Çal İlçesi nüfusuna bağlıdır.

Uzun süredir Yeni Şafak Gazetesi bünyesinde köşe yazarlığıda yapmaktadır.

Erol Göka kitapları;

Çocuk ve Çevre, Buradan Böyle Hayatın Psikososyopolitiği, Uluslararası İlişkilerin Psikolojisi, Hoşçakal & Kayıp, Matem ve Hayatın Zorlukları, Geçimsizler & Kişilikleri Tanıma ve Geçinmeyi Kolaylaştırma Kitabı, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireleri, Türk Grup Davranışı, Önce Söz Vardı, Varoluşun, Psikiyatrisi, İnsan Kısım Kısım, Psikiyatri ve Düşünce Arasında Geçişler, Hayatın İçindeki Psikiyatri, Türkiye Vardır, Psikiyatri ve Felsefe, Hayata ve Aşka, Hayatın Anlamı Var mı?, Hasta Bedenin Ruhu, Türklerin Psikolojisi, Türk’ün Göcebe Ruhu, Gerçek İnsanın Yüzünde Yazar mı?, Psikoloji ve Siyaset Arasında, Yedi Düvele Karşı & Türklerde Liderlik ve Fanatizm, Mutedil Müslümanların Günümüzdeki Düşmanları, Aşk Her Şeyi Affederse, Bilimlerin Vicdanı Psikiyatri, Kadınlar Erkekler Aşıklar ve İnternet ve Psikolojimiz gibi bir çok esere imzasını atmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz