Erol Budan

Erol Budan son yılların, arabesk müzik dünyasında yetiştirdiği en önemli seslerden birisidir. Hakkında merak edilen müzik kariyeri, kaç yaşında? aslen nereli? evli mi? albümleri nelerdir? kısaca müzik hayatı ve biyografi bilgileri.

1961 yılının Nisan ayında, İstanbul’un Fatih İlçesi’nde dünyaya gelen Erol Budan, baba tarafından aslen Tekirdağ nüfusuna kayıtlıdır. Seslendirdiği eserlerin yanı sıra, müzisyen, besteci ve söz yazarı kimlikleri ile de bir çok başarılı parçanın altına imzasını atmıştır. Özellikle müzik severler tarafından seslendirdiği, Uçurumun Kenarına Getirdin Ömrümü, Kendin Bilirsin, Koparamam Kalbimi, Arkadaşça Sevsen, Gençliğim, Harabe Gönlüm ve Sokaklardayım eserleri ile hatırlanmaktadır.

Sesinin bir diğer usta sanatçı, merhum Müslüm Gürses‘e benzemesi nedeni ile sık sık müzik severler tarafından da sesleri karıştırılmaktadır. Damar şarkıların ve arabesk müziğin usta seslerinden olan Erol Budan, müzik kariyeri öncesinde bir çok işte işçi olarak çalışmış, müzik dünyasına giriş yaptıktan sonra bir çok başarılı albüm çalışmasının altına imzasını atmıştır.

Kariyeri boyunca toplam 9 albüm çıkarmış, ayrıca yasal olmayan bir çok toplama albümünün de müzik severler ile buluştuğu belirtilmektedir.

Evli mi?

Usta sanatçı evlidir ve bu evliliğinden iki evladı vardır.


Albümleri;

(1989) – Koparamam Kalbimi
(1991) – Umrunda mı? & Harabe Gönlüm
(1994) – Ayrılalım&Mektepli
(1996) – Dert Babası
(1997) – Sensiz Yaşanır mı? & Ateşlere Attın Beni
(1998) – Damardan Arabesk(1)
(1999) – Hayatımla Oynuyorsun
(2001) – Damardan Arabesk(2)
(2005) – Dedim Ya

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz