Erol Aydemir

Erol Aydemir rol aldığı Emanet ve daha bir çok başarılı proje ile adından söz ettirmiştir. Yakışıklı isim hakkında merak edilen tüm detaylar! Kısaca oyunculuk kariyeri, biyografi ve hayatı.

Erol Aydemir Kimdir?

Erol Aydemir oyuncu, tiyatrocu ve sporcu. Belirttiğimiz gibi oyuncu ve tiyatrocu kimliğinin yanı sıra spor dünyasında da başarılı bir kariyere sahiptir. Tekvando ve karakte spor dallarında uzman sporcu olduğu belirtilmektedir.

Çok küçük yaşlardan itibaren oyuncu olmak istemiş, Lise eğitimi sonrasında oyunculuk eğitimleri almıştır.

Erol Aydemir Boyu, Kaç Yaşında?

Erol Aydemir 22 yaşında ve 1.82 boyundadır. Doğum tarihi 18 Mayıs 2000, burcu ise boğa’dır.

Erol Aydemir Evlimi? Eşi Kim?

Erol Aydemir evlidir. Çok genç yaşta olmasına rağmen evlenmiştir. Eşinin ismi Semanur Beren Aydemir’dir. Resmi sosyal medya hesaplarında eşi ile sık sık resimlerini paylaşmakta, her defasında eşine olan sevgisini dile getirmektedir.

Başarılı oyuncu, Müjdat Gezen Sanat Merkezinde oyunculuk eğitimi almıştır. Daha sonra, Tümay Özokur Akademisi’nde kamera önü oyunculuk eğitimi almıştır. İyi düzeyde İngilizce bilen Aydemir, çok iye derecede de Trakya ve Karadeniz şivelerini konuşabilmektedir.
Erol Aydemir3

Erol Aydemir Oynadığı Diziler

Erol Aydemir özellikle ekran severler tarafından rol aldığı Emanet isimli dizi ile tanınmıştır. Dizi de Rıza karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Dizi de ayrıca Halil İbrahim Ceyhan, Sıla Türkoğlu, Ekrem Aral Tuna, Berkay Çınar, Yağmur Yüksel, Selinay Taşol, Nalan Örgüt, Erol Yavan, Hasan Ballıktaş, Hilal Kuvvet, Yılmaz Ulutaş, Dilek Güler, Ceyda Pınar ve Göksel Kayahan gibi isimler de rol almıştır. Emanet dizisinde eşi Semanur Beren Aydemir ile birlikte rol almıştır.

Emanet (Rıza)
Kan Çiçekleri
Söz
Arka Sokaklar
Savaşçı
Karanlık Hikayeler

Resmi instagram hesabı @erolaydemir01 ‘dir.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz