Erkan Kandemir

Erkan Kandemir 26. Dönem Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul Milletvekili, Genel Başkan Yardımcısı ve Genel Merkez Teşkilat Başkanı olarak siyaset hayatını sürdürmektedir. Peki kaç yaşında? aslen nereli? hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

19 Mart 1981 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiş, annesi Mevlüde Hanım, babası ise Ziya Bey’dir. Sakarya Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Ardından İngiltere, Kingston Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi, University of London/King’s College Ortadoğu Araştırmaları bölümlerinde yüksek lisans yapmıştır.

Başbakan Danışmanlığı ve Sağlık Bakan Yardımcılığı görevlerinde yer almış, 25 ve 26. Dönemde İstanbul Milletvekili seçilmiştir. Erkan Kandemir Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi, Plan ve Bütçe Komisyonu, Avrupa Birliği Uyum Komisyonu, Türkiye- Avrupa Birliği Karma Parlamento Komisyonu (KPK) Türk Grubu Üyesi olarak görevler almıştır.

Pınar Kandemir ile evli ve bu evliliğinden bir evladı vardır, çok iyi derecede İngilizce bilmektedir. Baba tarafından aslen Rize’lidir.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz