Erkan Erzurumlu

1

Erkan Erzurumlu hakkında merak edilen kaç yaşında? aslen nereli? Ziynet Sali ile ne zaman evlendi? gibi soruların cevapları. Kısaca müzik kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1984 yılında İngiltere Londra’da dünyaya gelen Erkan Erzurumlu müzisyen bir aile de yetişmiştir. Çok erken yaşta gitar ile tanışan sanatçı’nın babası Kıbrıs’ın tanınan müzisyenlerinden Turgay Erzurumlu’dur. Babasının desteği ve yönlendirmesi ile Jazz, Rock, Flamenko ve Fusion gibi farklı müzik tarzlarını erken yaşta tanımış ve benimsemiştir.

İlk profesyonel müzik çalışmalarına Namık Kemal Lisesi Orkestrası ile başlamış o dönemde liseler arası müzik yarışmalarında üst üste 1. likler elde etmiştir.

Doğu Akdeniz Üniversitesi Müzik Bölümü’nden mezun olmuştur. Klasik batı müziği üzerine öğrenim görmüş, okul dönemi süresince Güney Koreli Dr. Hyunjin Minden klasik gitar eğitimi almıştır. Ayrıca eğitim döneminde Jazz, Fusion ve Flamenko gibi farklı tarzlarda çalışmalar yapmış ve resitaller vermiştir.

Geçmiş yıllarda ünlü sanatçı Ajda Pekkan ve Fettah Can ile birlikte müzikal çalışmalar yapmıştır. Müzik dünyasında bir çok ünlü isim ile birlikte çalışmalarını sürdürmüş günümüzde sahne çalışmalarına devam etmektedir.

Son dönemlerde ünlü sanatçı Ziynet Sali ile birlikteliği sıkça gündeme gelmiş ve ilerleyen dönemde evlenecekleri yönünde haberler ile sık sık magazin dünyasının gündeminde yer almaya devam etmiştir.

Ziynet Sali sevgilisi Erzurumlu’dan Sevgililer Günü’nde evlenme teklifi almıştı. Nihayetinde Çift 15 Eylül 2019 tarihinde Kıbrıs’ta düzenlenen sade bir törenin ardından evlenmişlerdir.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz