Erkan Avcı

0

Erkan Avcı son dönemlerde Çukur dizisi ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Hakkında ise aslen nereli olduğu? yaşı, boyu, kilosu, oynadığı diziler, eğitim durumu ve bir çok soru merak konusudur.

1982 yılında dünyaya gelen başarılı oyuncu Erkan Avcı baba tarafından aslen Diyarbakır’lıdır ve Diyarbakır’da doğmuştur. Boyu ise 1.74 cm’dir. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Erkan Avcı Oynadığı diziler;

Köprü, Ayrılık, Kurtlar Vadisi Pusu, Acemi Müezzin, Sakarya Fırat, Karadayı, Cesur ve Güzel, Payitaht Abdülhamit ve Çukur. Rol aldığı sinema filmleri ise, Mukadderat, Vakit, Gişe Memuru, Zenne, Uzun Hikaye ve Müslüm.

2011 senesinde Zenne sinema filminde canlandırmış olduğu Ahmet karakteri ile 48. Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünün sahibi olmuştur. Ekran severler tarafından özellikle Karadayı dizisinde canlandırdığı Necdet Güney Barut karakteri ile tanınmıştır. Günümüzde ise Çukur dizisi oyuncu kadrosunda yer almakta ve dizide, Çeto karakterini canlandırmaktadır.

2010 yılında Vakit isimli kısa film’de, yardımcı yönetmen olarak yer almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz