Ergün Poyraz

1963 yılında dünyaya gelen araştırmacı ve yazar Ergün Poyraz Üniversite eğitimini Yıldız Üniversitesi İnşaat Bölümünde sürdürürken 2. sınıfta okuldan ayrılmış ve bir dönem Aydın Çakırbeyli Köyünde hayvancılık ile uğraşmıştır.

Ardından 1993 yılında Bilecik’te bir inşaat şirketinin idari sorumlusu olarak çalışmış ve askere gitmiştir. Askerliğin ardından Aydın’a yerleşmiş ve yazarlık ile ilgilenmeye başlamıştır. Ailesi Aydın’da yaşayan Ergün Poyraz Ankara doğumludur.

2007 senesinde Ergenekon davası sonucunda Ankara’da tutuklanan Ergün Poyraz’ın ifadesini Zekeriya Öz almıştır. 2013 yılında 29 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmıştır. Ancak 2014 senesinde tutukluların azami süresinin 5 seneye inmesi nedeni ile 6 yıl 9 9 aylık tutukluluk süresinin sonunda tahliye olmuştur.

Özellikle siyasi partiler ve tarikatların yapılanmaları ile aralarındaki bağlantıları incelediği belirtilmiştir.

Ergün Poyraz kitapları;

AK Parti ideolojisi, parti kurucuları hakkında yazmış olduğu Takunyalı Führer, Musa’nın AKP’si, Musa’nın Mücahiti, Musa’nın Çocukları, Musa’nın Gülü, Patlak Ampul, Hilafet Ordusundan Arap Kürt Partisine ve AKPapa’nın Temel İçgüdüsü gibi kitapları nedeniyle Antisemitizm ile suçlanmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz