Ergün Diler

1

Ergün Diler hakkında merak edilen sorulara cevaplar. Kaç yaşında? aslen nereli? evli mi? eğitimi, gazetecilik kariyeri, kitapları, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri. Takvim Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

1968 yılında İzmir’in Buca İlçesi’nde dünyaya gelmiştir. İlköğretim eğitimini Umurbey, Ortaokul ve Lise eğitimini ise Buca Lisesi’nde tamamlamıştır. Lise eğitiminin ardından Marmara Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü’nden mezun olmuştur. Okul döneminde 1990 yılında Sabah Gazetesinde çalışma hayatına atılmış, birçok gazetede yönetici olarak görev yapmıştır.

10 sene gibi uzun bir süre Sabah Gazetesi bünyesinde çeşitli pozisyonlarda görev yaptı. Daha sonra Akşam Gazetesi, Cine5 Televizyonu ve Star Gazetesi’nde yöneticilik yapmış, en son Yeni Şafak Gazetesi Genel Yayın Koordinatörlüğü görevini üstlenmiştir.

Günümüzde Takvim Gazetesi Genel Yayın Yönetmenlik görevini sürdürmektedir.

Zehra Diler ile evli olan Ergün Diler’in bu evliliğinden Efe Ömer ve Kayra Nisa isimlerinde iki evladı vardır.
<h2<Ergün Diler kitapları;

Yazboz, Kraliçe’nin Adamları & Türkiye’nin II. Kurtuluş Savaşı, Şato & Gizli Devletin Şifreleri.

Araştırma – İnceleme, Diğer, Edebiyat kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır. Tabloda belirtilen sosyal medya hesapları resmi hesaplarıdır. Diğer adına açılan hesaplarla ilgisi olmadığını belirtmiştir. 2019 yılı itibariyler resmi twitter hesabında 167,5 B Takipçi, instagram hesabında 20,5bin takipçisi bulunmaktadır. Ayrıca Youtube kanalı üzerinden de paylaşımlarını sürdürmektedir. Youtube kanalında ise 30 bin civarında abonesi bulunmaktadır.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz