Eren Sandal

Eren Sandal özellikle Elvan Günaydın ile seslendirdiği İki Sıradan isimli şarkı ile ciddi bir çıkış yakalamıştır. Müzik severler tarafından ise kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? gibi bir çok soru hakkında merak konusu olmuştur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

28 Temmuz 1986 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Eren Sandal baba tarafından aslen Rize’lidir. Aslan burcudur. Annesi ev hanımı, babası ise emekli memur’dur. Çok küçük yaşlardan itibaren müzik ile tanışmış hatta konuşmayı öğrenir öğrenmez makamı ile şarkı söylemeye başlamıştır.

İlk olarak Lise 1. sınıfta iken Levent’te bir cafe’de gitarı ile şarkı söylemiştir. Özellikle başkalarının değil de kendi bestelerini şarkılarını söylemeyi tercih ettiği gün bu işi profesyonel olarak yapmaya karar verdiğini belirtmiştir.

Pop müzik öncesinde hard rock bir grup ile iki sene rock söylemiş ardından 2 yıl opera eğitimi almıştır. Ancak küçük yaşlardan itibaren devamlı olarak Batı pop vokalleri dinlemiştir. Nişantaşı Nuri Akın Lisesi ardından Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera Bölümünden mezun olmuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz