Eren Çiğdem

Eren Çiğdem hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Peki aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? hangi sinema ve dizilerde rol aldı. Eğitimi, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1994 yılının Haziran ayında dünyaya gelen başarılı oyuncu Eren Çiğdem İstanbul doğumludur. İstanbul Aydın Üniversitesi Drama ve Oyunculuk bölümü mezunudur. Mezuniyetin ardından yine Aydın Üniversitesi’nde Tiyatro Yönetmenliği üzerine Yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Asiye Kocaman Casting&Management oyunculuk ajansına bağlı olarak oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir.

Eren Çiğdem tiyatro ve oyunculuk hayatı;

Daha öncesinde de bir çok tiyatro oyununda çalışan ünlü isim ayrıca bir çok başarılı proje’nin içerisinde yer almıştır. Uzun seneler İkincikat isimli tiyatro da görev yapmış, 2016 senesinde Gnom tiyatronun Eve Dönüş adlı oyunun da sahne almıştır. 2017 senesinde Galataperform’un “Balat Monologlar Müzesi” adlı oyununa katılmış, Galataperformda oyun okumalarında yer almıştır. Twotwo Production ve Fringe Ensemble ortak yapımı 2017 ve 2018 yıllarında Basecamp 1 ve Basecamp 3’de yer almıştır.

Çiğdem B Planı tiyatro grubunda aktif görev yapmaktadır. Başrolünde yer aldığı “Ya Ben” adlı kısa film Hollywood International Moving Picture Film Festival (Hımpff)’de En İyi Yabancı Dilde Kısa Film ve En İyi Sinematografi ödüllerini kazanmıştır. En son yönetmenliğini Nisan Dağ’ın üstlendiği Bir Nefes Daha isimli filmin başrol oyunculuğunu üstlenmiştir. YönetmenNisan Dağ “Bir Nefes Daha” isimli filmi ile 24. Siyah Geceler Film Festivalinde (PÖFF) “En İyi Yönetmen” ödülünü alan isim olmuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz