Eren Aslanhan

0

Eren Aslanhan aslen nereli? bugüne kadar hangi dizi ve sinema filmlerinde rol aldı? kısaca hayatı ve biyografisi.

15 Mayıs 1995 tarihinde geçmişi tarih öncesine dayandığı tahmin edilen İstanbul Küçükçekmece’de dünyaya gelmiştir. İstanbul’da doğup büyümesinin yanı sıra baba tarafından aslen Malatyalı’dır. Burcu ise Boğa’dır.

İsmail Hakkı Uludağ ilköğretim okulunda eğitim hayatına başlamış, İlköğretim yıllarında En İyi Arkadaşım dizi setinde seçmelere katılmıştır. Bu seçmeler kamera önü ilk deneyimi olmuştur.

Liseyi Halkalı IMKB Kız Teknik ve Meslek Lisesinde okumaya başlamıştır. Ancak Ama okulla pek arası olmadığı ve bir an önce hayata atılmak istediği için Lise eğitimini yarıda bırakmıştır. Okulun ardından bir motosiklet tamircisinin yanında işe başlamış ardından, İstanbul Bakırköy’de babasına ait bir çay ocağını işletmiştir. Bu süreçte ise açıköğretimden eğitim hayatıma devam etmiştir.

Bir süre sonra ablasının üniversite için Kıbrıs’a gitmesi gerekince oda ablasıyla birlikte İstanbul’u geride bırakarak Kıbrıs’a yerleşmiştir. Spor salonu, bar, dövmeci gibi iş tecrübelerinin ardından 3 sene boyunca farklı otellerde garsonluk yapmıştır. Birçok iş deneyimi yaşamış olmasına rağmen hayalini bir türlü gerçekleştirememiştir. Bu sebeple tekrar İstanbul’a dönmüştür. İstanbul’da Kadıköy Eğitim Sahnesinde bir aylık yardımcı oyuncu eğitimi almıştır.

Eren Aslanhan oynadığı diziler, sinema filmleri;

İlk olarak Kalbimdeki Deniz dizisinde garson rolünde oynamıştır. Bu onun için önemli bir deneyim olmuştur. Ardından Kösem, Adı Efsane, Lise Devriyesi ve birçok dizide figüran olarak yer almıştır. Yönetmen ve oyuncularla tanışmak onları yakından izlemek, yeni şeyler öğrenmek Eren Aslanhan için çok özel bir deneyim olmuştur.

Günümüzde Elite Cast & Modellik Ajansında Oyunculuk yapmaktadır. En son Aşk-ı Kıbrıs adlı bir diziden teklif almıştır. Aynı zamanda Karpaz’da Aşk isimli bir sinema filmi projesinde yer alıyor, bu harika projelerde yer almaktan mutluluk duymaktadır.

Son olarak kendi dilinden; Hedeflerime ve kendime güveniyorum. Bir hayalim var ve gerçekleşeceği günü bekliyorum.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz