Erdoğan Toprak

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak Genel Başkan Koordinatör Başdanışmanı olarak görevine devam etmektedir. 1961 doğumlu politikacı Erdoğan Toprak Adana Seyhan İlçesi Zeytinli’de doğmuştur.

İlköğretim, Ortaokul ve Lise eğitiminin ardından Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesinden mezun olmuştur. Üniversite eğitiminin ardından iş hayatına atılmış ve uzun süre serbest ticaret ile uğraşmıştır.

İş dünyasında saygın bir yer edinmeyi başarmıştır. TÜGİAD Üyesi, BEGİAD Kuruculuğu ve Yönetim Kurulu Üyesi, İTO Dayanıklı Tüketim Grubu Yönetim Kurulu Üyesi’dir. 3 dönem Bahçelievler Spor Kulübünün Başkanlığını yapan Erdoğan Toprak ayrıca Beşiktaş Başkan Yardımcılığı ve Bakırköy Spor Kulübü As Başkanlık görevini üstlenmiştir.

1992 senesinde siyaset ile tanışmış, 20. 21. 22. 24. 25. ve 26 Dönem İstanbul Milletvekilidir. Siyasi kimliğinin yanı sıra spor dünyasına verdiği destek ilede adından söz ettiren Toprak ayrıca Engelli sporcular için bir çok tesis ve imkan sağlayarak bu alandada takdirle karşılanmış ve Yılın Spor Adamı ödülüne layık görülmüştür.

Avukat Yazar Ece Güner ile evlidir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz