Erdoğan Karakuş

Erdoğan Karakuş Emekli Hava Pilot Korgeneral. Hakkında merak edilen tüm detaylar! Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Erdoğan Karakuş Kimdir?

Erdoğan Karakuş Emekli Hava Pilot Korgeneral, asker. İlkokul ve Ortaokul tahsilini doğup büyüdüğü Muğla Fethiye’de tamamlamıştır. Daha sonra Hava Askeri Lisesi ve Hava Harp Okulu’ndan mezun olmuştur.

1966 yılında Eskişehir’e Jet Pilotu olarak atanan Karakuş, 1971’de Eskişehir İktisadi Ticari İlimler Akademisi İşletme ve Muhasebe Bölümü’nden başarı ile mezun olmuştur.

1974 senesinde Hava Harp Akademisini kazanan Karakuş 1976 senesinde ise Kurmay Subay olarak mezun olmuştur. Ardından Silahlı Kuvvetler Akademisini tamamlamıştır.

1984 ve 1985 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri en üst düzeyde askeri eğitim merkezi olan Hava Harp Koleji’ni tamamlamıştır.

3 sene öğretim üyesi olarak bu akademide görev alan Karakuş, ardından Londra Kıdemli Askesi Ateşeliği yapmıştır.

1991 yılında Tuğgeneral, 1996 yılında Tümgeneral olmuş üs ve filo komutanlığı gibi görevlerde bulunmuştur. Bu dönemde Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Doktora yapmış İkinci Dünya Savaşı Öncesi İngiliz Belgelerinde Türk İngiliz İlişkileri konusu ile Tarih Doktoru ünvanını almıştır.

Daha sonra THK Genel Başkanlığı, Muhabere Elektronik Bilgi Sistemleri Başkanlığı yapmış Korgeneralliğe yükselerek Hava Lojistik Komutanlığı görevine atanmış 2003 yılına kadar bu görevini devam ettirmiştir.

Erdoğan Karakuş Nereli?

Erdoğan Karakuş aslen Çorum’lu doğma büyüme ise Muğla Fethiye’lidir. Evli olan Erdoğan Karakuş’un bir kızı bir de oğlu vardır.

Katıldığı televizyon programlarında son dönemde yaptığı yorumlar ile dikkatleri üzerine çekmiştir.

2 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz