Erdoğan Kapısız

1959 yılında dünyaya gelen usta oyuncu Erdoğan Kapısız İstanbul doğumludur. Yaşantısını İstanbul Ümraniye’de sürdürmektedir. Oğlak burcudur. Üniversite tahsilini Sosyal Bilimler Fakültesi’nde tamamlamıştır.

Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı, Küçük Ev, Kara Murat Devler Savaşı, Çiçek Abbas, Ağrıya Dönüş, Yorgun Savaşçı, Bir Aşk Uğruna, Kaygısızlar, Yorgun Ölüm, Zamanda Yolculuk, Çiçek Taksi, Köpekler Adası, Şaşıfelek Çıkmazı, Böylemi Olacaktı, Kolsuz Bebek, Kader Ayırsa Bile, Sibel, Akşam Güneşi, Aşkın Dağlarda Gezer, Muhallebicinin Oğlu, Üvey Baba, Biz Size Aşık Olduk, Kardelen, Kuzenlerim, Kınalı Kar, Pembe Patikler, Sırlar Dünyası, Gurbet Kadını, Serseri, Aşk Mahkumu, Camdan pabuçlar, Güz Yangını, Takva, Utanmaz Adam, İlk Öğretmen, Arka Sokaklar, Baba Evi, Bebeğim, Hatırla Sevgili, Rüya Gibi, Sağır Oda, Duvar, Hakkını Helal Et, Kurtlar Vadisi Pusu, Çemberin Dışında, Ölümsüz Kahramanlar, Adanalı, Akasya Durağı, Kardelen, Son Bahar, Hicran Yarası, İpsiz Recep, Halil İbrahim Sofrası, Aramızda Kalsın, Kızıl Elma, Zengin ve Yoksul, Yeter, Yalaza ve Zohak gibi bir çok sinema ve dizide rol almıştır.

Erdoğan Kapısız ayrıca 14 Numaradaki Yolcu ve Ebedi Misafir isimli iki kısa filmde yönetmen olarak çalışmalar gerçekleştirmiştir. Bu filmler ile jüri özel ödülünü kazanmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz