Erdoğan Arıkan

Sunucu ve Spor spikeri Erdoğan Arıkan Sakarya Adapazarı doğumludur. İlköğretim’i memleketinde tamamlamış ardından Gölcük’e taşınmışlardır. Lise eğitimin Gölcük’te tamamlamdıktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’ne bağlı Kocaeli Meslek Yüksekokulu İşletme Bölümünden mezun olmuştur.

Bir arkadaşının senin sesin fena değil TRT sınavlarına katıl diye kendisini teşvik ettiğini daha sonra İstanbul’da TRT Sınavlarına başvurarak TRT hayatına adım attığını belirtmiştir.

TRT’ye giriş yaptıktan ilk olarak Diyarbakır Radyosuna tayini çıkmış 3 yıl sonra spor spikerliği sınavlarına girerek Ankara’ya yerleşmiştir.

Spor spikerliğinin çocukluktan beri gelen bir şey olduğunu belirten Erdoğan Arıkan babasının kendisini sürekli maçlara götürdüğünü, kendisininde bir dönem futbol oynadığını belirtmiştir.

Sunucu ve spikerlik öncesinde 4 yıl boya pazarlama sektöründe çalışmıştır.

Erdoğan Arıkan’ın eşi Tülay Hanım’dır bu evliliğinden Efe isminde bir oğlu vardır.

Hangi takımlı olduğu ile ilgili sorulan bir soruya ise Galatasaray’lı olduğunu ancak Trabzonspor’ada ayrı bir sempati duyuyorum diye cevap vermiştir.

Bugüne kadar TRT ekranlarında Stadyum, Spor Artı ve 90’dan Sonra gibi programları hazırlamış ve sunmuştur. Günümüzde ise Teknik Analiz ve Yüz Yüze Futbol programlarında da moderatörlük görevini sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz