Erdinç Peker

Erdinç Peker Deva Partisi’nden istifa ettiğini duyurmuştur. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Erdinç Peker Kimdir?

Erdinç Peker siyasetçi, inşaat mühendisi, iş insanı. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Mühendis olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Geçmiş dönemlerde Deva Partisi Van İl Başkanlığı yapan Peker, 2023 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi’ne geçmiştir. Deva Partisi’nin kendilerine hayal kırıklığına uğrattığını, bundan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ı destekleyecekleri açıklamasında bulunmuştur.

Kısaca Hayatı:

İlk ve ortaokul tahsilini memleketi Van’da tamamlamıştır. 2007’de Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olan Peker, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde İnşaat Mühendisliği yüksek lisans eğitimine devam etmiştir.

2008 ve 2011 yılları arasında DSİ 17. Bölge Müdürlüğü’nde İnşaat mühendisi ve şube müdürü olarak görev yapmıştır. 2011 yılından bu yana restorasyon başta olmak üzere taahhüt işleri yapmaktadır. Siyasete DEVA Partisi Van il yönetim kurulu kurucu üyeliği ile başlayan Peker, Van’da çeşitli STK’larda ve Van TSO Genç Girişimciler Kurulu’nda kurul üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

Erdinç Peker Nereli?

Erdinç Peker aslen Van Başkale doğumludur. Evli ve iki kızı vardır.

Resmi instagram hesabı @erdincpeker65, resmi twitter hesabı ise @erdincpeker1 ‘dir.
erdinc peker1 jpg

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz