Erdem Yılmaz

0

Erdem Yılmaz Kanal D ekranlarında yayınlanan Kırık Hayatlar dizisinde Çınar Kocabey karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Yakışıklı oyuncu hakkında merak edilenler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Erdem Yılmaz Kimdir? Aslen Nereli?

1990 yılının Ağustos ayında dünyaya gelen yakışıklı oyuncu doğma büyüme aslen İstanbul’ludur. 2014 senesinde yüzde yüz burslu olarak kazandığı Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nü başarı ile tamamlamıştır. Yine aynı üniversitede Radyo ve Sinema Televizyon Bölümü’nde Yüksek Lisans eğitimini sürdürmektedir.

3 M.O.T.A. ve No Act özel oyunculuk okullarında oyunculuk eğitimi alan Erdem Yılmaz 2013 yılında ise profesyonel olarak tiyatro yapmaya başlamıştır. İlk kez ise 2013 yılında İstanbul Devlet Tiyatrosunda Mustafa Avkıran’ın yönetmenliğini üstlendiği Ay Ecesi isimli tiyatro oyununda sahne almıştır. 1 yıl sonra İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda Çöl Fırtınaları ve Malcolm Keith Kay’ın yönetmenliğini üstlendiği Coriolanus oyunları için sahnede yer almıştır.

Tiyatro kökenli oyuncu ayrıca usta oyuncu Ümit Çırak’dan sahne önü oyunculuk eğitimi de almıştır. İlk sinema deneyimini 2014 yapım olan Uzun Yol adlı film ile yaşamıştır. 2019 senesinde vizyona giren Kulyas: Lanetin Bedeli isimli sinema filminin oyuncu kadrosunda da yer almıştır. En son ekran severlerin büyük beğeni ile izlediği Kardeş Çocukları isimli dizi de Mert karakterini canlandırmıştır. Erdem Yılmaz 2021 yılında ise Kanal D ekranlarında yayınlanan Kırık Hayatlar adlı dizinin başrolünü güzel oyuncu Meltem Akçöl ile birlikte paylaşmıştır. Dizi de Mine Çayıroğlu, Uğurkan Tekin, Mustafa Bademoğlu, Felicia Sağnak, Burcu Almeman ve Atsız Karaduman gibi isimlerde yer almıştır.

Erdem Yılmaz Boyu, Kaç Yaşında?

Burcu aslan, boyu ise bir çok kaynakta da belirtildiği üzere 1.82 cm civarındadır. 2021 yılı itibariyle yaşı ise 31. Başarılı oyuncu resmi instagram hesabını @erdemylm ismi ile kullanmaktadır. Hayran sayısı her geçen gün artmaya devam etmektedir. Oyunculuk kariyerini ise Meltem Uçal Menajerlik bünyesinde sürdürmektedir.

Oynadığı Sinema ve Diziler:

Aşkın Bedeli
Alın Yazım (Ercan Atak)
Seni Kimler Aldı
Sen Çal Kapımı (Can)
Kardeş Çocukları (Mert)
Kırık Hayatlar (Çınar Kocabey)

Tiyatro Oyunları:

Coriolanus / Oyuncu – 2016
Ay Ecesi / Ferhad – 2012

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz