Erdal Erdoğan

Erdal Erdoğan uğradığı saldırı sonrasında medyanın uzun süre gündeminde yer almıştır. Başarılı sanatçı hakkında ise bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Erdal Erdoğan Kimdir? Aslen Nereli?

Müzisyen ve sanatçı kimliği ile tanınan başarılı isim aslen Hatay Kırıkhan’lıdır. Yöresel müzisyen olarak katıldığı bir çok başarılı programda sazı ile müzik kariyerini sürdürmektedir.

Daha önce Yetenek Sizsiniz yarışmasına da katılmış ve bateri şovu ile izleyenlere keyifli dakikalar yaşatmıştı. O dönemde Sergen Yalçın, Hülya Avşar ve Acun Ilıcalı jüri olarak görev yapmakta idi. Jürilerden Hülya Avşar ve Acun Ilıcalı evet demiş, Sergen Yalçın ise hayır cevabını vermiş ve bir üst tura geçmiştir.

Doğum tarihi ve kaç yaşında olduğu gibi bilgilerine henüz ulaşılamamıştır. Sosyal Medya hesaplarında ciddi bir hayran kitlesine sahip olan Erdoğan’ın youtube video kanalında 353 B abonesi bulunuyor. Annesi Arife Hanım’ın da Arife Sultan’ın Hayatı isimli bir youtube video kanalı bulunuyor.

2021 yılında Gaziantep’in İslahiye ilçesinde düğünde istek parçayı hemen çalmadığı gerekçesi ise Erdal Erdoğan saldırıya uğramış ve sazı kırılmıştır. Ayrıca yüzüne tekmede atıldığı belirtilen sanatçı saldırı sonrasında açıklamada bulunmuştur.

Facebook Hesabı: @Erdal-Erdoğan

İnstagram Hesabı: @erdalerdogan_7

1 Yorum

  1. Erdal Erdoğan
    Saz çalmanız çok beğendim
    Yaz mevsimde Türkiye de nerelerde olacaksınız
    Belki değil muhakkak bulunmak için istiyorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz