Ercan Bostancıoğlu

0

Televizyon dünyasında Ateşböceği Ercan ismi ile tanınan Ercan Bostancıoğlu 1936 yılında Çanakkale Lapseki’de dünyaya gelmiştir. Daha sonra babasının mesleği nedeni ile 4 aylık iken Bursa Mudanya’ya taşınmışlardır.

İlkokul döneminde Karagöz oynatmaya başlamış o dönemlerden tiyatroya ne denli ilgili olduğunu göstermiştir. İlköğretim 5. sınıfta iken memleketi Çanakkale Lapseki’ye tekrar dönüş yapmışlardır. Lise 2. sınıfa kadar Çanakkale Lisesi’nde eğitim alan Ercan Bostancıoğlu ardından Kabataş Erkek Lisesi’nden ve Gazetecilik Enstitüsünden mezun olmuştur. 1970 ve 1980’li yıllarda TRT ekranlarında şov programları hazırlamış sunmuş 1990’lı yıllarda ise sinema ve dizilerde rol almaya başlamıştır.

1965 yılında evlendiği eşi Serap Bostancıoğlu’nu 2005 senesinde Lösemi rahatsızlığı nedeni ile yitiren Bostancıoğlu’nun bu evliliğinden Neslihan isminde bir kızı vardır.

Bugüne kadar Fakir Şarkıcı, Kadın Avcıları, Üç Kağıtçılar, Kahraman Hamamcı, Cennet Mahallesi, Papatya ile Karabiber, Perili Ev, Anı Yaşamak, Süper Babaanne, Memlekette Demokrasi Var, Yahşi Cazibe ve Pis Yedili gibi bir çok projede rol almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz