Erbatur Ergenekon

Erbatur Ergenekon 1983 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiş, aslen İzmir’li, yengeç burcudur. İlköğretim eğitimini Metin Aşıkoğlu İlkokulunda, Ortaöğretimi MEVA Avni Akyol Koleji, Lise eğitimini ise Bornova Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır.

Ardından Yeditepe Üniversitesi Gazetecilik Bölümünden mezun olmuştur. Günümüzde aynı Üniversitede MBA-Bilgi ve İnnovasyon Yönetimi üzerine Yüksek Lisans yapmaktadır.

TRT’de Stadyum ve Telelig programlarında ilk staj eğitimini almıştır. Ardından Milliyet ve Fanatik bünyesinde stajını sürdürmüş, 2007 yılında Okay Karacan’ın oluşturmuş olduğu Habertürk Spor ekibine dahil olmuştur.

Habertürk’te Beşiktaş Muhabirliği ve Dış Haberler editörü olarak çalışmalarını sürdürmüştür. Ardından 24, Sporblog1, Süper Basket, Formula 1, F1 Racing, Milliyet Formula 1 Yazıları, TRT SPor İlk Baskı programı sunuculuğu, Fanatik, NTV SPor gibi bir çok gazete ve televizyon kanalında çalışmalarına devam etmiştir.

Ayrıca blog yazarı olarakta Erbos isimli bir blogu bulunan Erbatur Ergenekon genellikle yazılarını spor üzerine yazmaktadır.

En büyük keyfinin seyahat etmek olduğunu belirten Erbatur Ergenekon yüzmeyi, basketbol oynamayı, bisiklete binmeyi, PSP oynamayı, Film, biyografi ve roman okumayı çok sevmektedir.

Günümüzde Ntv Spor ekranlarında Kırmızı Çizgi isimli programı sunmaktadır. Programda Mehmet Ayan, Serdar Ali Çelikler ve Gökmen Özdenak yorumları ile yer almaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz