Erbakan Malkoç

Erbakan Malkoç ilköğretim 4. sınıfa kadar okuyabilmiş, memleketindeki ve maddi imkasızların getirdiği sorunlar sebebi ile eğitimine devam edememiştir.

-40 derecede tezek yakıp ısındıklarını, camı çerçevesi olmayan bir okula gittiğini belirtmiştir. İlkokulun ardından anne ve babası vefat etmiş Erbakan Malkoç’ta yetim kalınca İstanbul’da yaşayan abisinin yanına yerleşmiştir.

Aslen Ardahan’lı olan Erbakan Malkoç Dengeli Köyünde doğmuştur. 11 kardeştir, çifçi bir ailenin evladıdır. Çok küçük yaşlarda köylerinde hiç araba olmadığını, babası ile çarşıya gittiğinde arabaları gördüğünde sanki uzay mekiği görmüş gibi büyülendiğini anlatmıştır. O yaşlarda arabanın değil lastik ayakkabının bile hayalini kuramadığını anlatmıştır. Günümüzde ise Dizayn Vip markası ile dünyanın en iyi otomobil tasarımcılarından birisi olmayı başarmıştır.

Dünyada sayılı iş adamlarına, sanatçılara ve sporculara helikopter, yat ve otomobil tasarlayan Erbakan Malkoç Avrupa’nın en iyi otomobil tasarımcısı ödülünü almıştır. Ülkemizi dünyaya tanıtan ve bu sektörde en iyi şekilde temsil etmektedir. 9 yaşında çırak olarak bir otomobil tamirhanesinde çalışmaya başlamış ancak sıfır bir arabayı matkap ile çizdiği için kovulduğunu o dönemleri ise hiç unutmadığını belirtmiştir.

Günümüzde Yüzde yüz yerli bir Türk markası olan Dizayn Vip’in kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

3 Yorumlar

  1. selamunaleykum evvela annene babana cenabi allah tan rahmet diliyorum mekanlari cennet olsun gercekten bu zamanlara mucadeleyle geldigin belli soylenecek cok sozler var ama lafi dolandirip durmayacam ulkemizede vermis oldugun katkilardan dolayida tebrik ediyorum cenabi allah yar ve yardimcin olsun basarilarinin devamini dilerim selamlar

  2. AZİM. MÜCADELE .HIRS. AKIL VE SONUÇ TEBRİK EDERİM. BİR ARDAHANLI OLARAK SİZİNLE GURUR DUYUYORUM.. BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLERİM …

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz