Eray Aksungur

Eray Aksungur, MasterChef Türkiye programına katılmasıyla birlikte merak edilen isimlerden bir haline geldi. Hakkında ise genellikle aslen nereli? boyu, kilosu kaç? Burcu nedir? kaç yaşında? eğitimi gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Aksungur, geniş bir seyirci kitlesine sahip olan ve ilgiyle takip edilen MasterChef Türkiye’de ilk 16’ya kalan isimlerden biri oldu.

Eray Aksungur Eğitim Hayatı ve Diğer Bilgiler

1997 yılında doğan Eray Aksungur, Bodrum İstanbul ve Bolu’da çeşitli mekanlarda aşçı olarak çalışmıştır. Mengen Yüksekokulu Aşçılık Bölümü’nden mezundur ve geçtiğimiz yıl Aylin Yazıcıoğlu, Danilo Zanna ve İsmet Saz’dan oluşan ve meslek konusunda usta isimlerin jürisi olduğu, formatı Hülya Ekşigil tarafından yazılan Lezzet Akademisi isimli yarışma programında da yarışmacı olarak yer almıştır. Stüdyoya girdiğinde kendisini yarışmacı olarak gören Danilo Şef, şaşkınlık yaşamış ve “Eray ile farklı bir programda birlikteydik. Orada yarışmıştı” diyerek jüri üyelerinden biri olduğu Lezzet Akademisi programında da kendisiyle karşılaştığını belirtmiştir. Bu ilginç tesadüf yarışmada eğlenceli dakikaların yaşanmasına neden olmuştur.

MatserChef Türkiye programına Bolu’dan katılan başarılı isim, tarhanaya bulanmış, taze ıhlamurlu levrek yaparak hünerlerini sergilemiştir.

Öz güvenli duruşuyla dikkatleri üzerine çeken genç aşçı bekardır. Yarışmadaki rakiplerinden Gülşah Suna ile adı aşk dedikodularına karışmıştır. İkili söylentilerle ilgili sessiz kalmışlardır. Final turunun ilk yarışında son ikiye kalan Aksungur, yarışmadaki rakiplerinden bir olan Serhat ile zaman zaman gerginliklerde de yaşamaktadır.

Sosyal Medya

Instagram: @eray_aksungur
Takipçi Sayısı: 21,2B

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz