Ensar Öğüt

Ensar Öğüt eski CHP Ardahan Milletvekili. Hakkında merak edilen tüm detaylar! Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Ensar Öğüt Kimdir?

Ensar Öğüt araştırmacı, yazar, 22. 23. 24. dönem CHP Ardahan Milletvekili, iş insanı. Kazakistan El-Farabi Devlet Üniversitesi Uluslararası Ekonomi Bölümü mezunudur.

Uzun süre serbest meslek ile ilgilenmiştir.

Geçmiş yıllarda İşsizliği Önleme Derneği Başkanlığı, Kars, Ardahan, Iğdır Demokrasi Platformu Başkanlığı gibi görevlerde yer almıştır. Ayrıca Kars – Ardahan – Iğdır Vakfı Kurucu Üyesi olmuştur. Ensar Öğüt Eğitim ve Sağlık Vakfı Kurucususudur. Türkiye-Kazakistan ve Türkiye-Ukrayna Parlamentolararası Dostluk Grubu üyesidir.

Alevi İnançları ve Devşirmeler isimli eseri kaleme almıştır. 2022 yılında katıldığı bir canlı yayında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nun hafız olduğunu dile getirmiştir.
ensar ogut

Ensar Öğüt Nereli?

Ensar Öğüt aslen Ardahan Çıldır nüfusuna kayıtlıdır.

İngilizce ve Arapça bilmektedir. Annesi Güllizar Hanım, babası ise Abdullah Bey’dir. Evli ve iki evladı vardır.

22. 23 ve 24. dönemde Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili seçilmiştir. Yaşantısını Ankara’da sürdürmektedir.

Kitapları:

Alevi İnançları ve Devşirmeler
Akşehir’den Tunceli’ye Seyyid Kemal
Faiz Kıskacında Devlet ve Tarım

Uzun seneler İstanbul Cağaloğlu’nda matbaalarda mürettiplik yapmıştır. Kendi matbaasını kurmuş ve mesleği mürettiplik olması nedeniyle yazdığı tüm kitapların kapak ve sayfa düzenlemelerini okurların daha kolay okuyabilmesi için kendisi yapmıştır. Örneğin yazıların çerçeveye alınması, zemin verilmesi, önemli yerlerin kalın verilmesi gibi işlemlerin tamamı kendisine aittir.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @ensarogut , resmi twitter hesabı kullanıcı ismi @ensarogut , facebook hesabı ise @ensarogut

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz