Enise Gür

Enise Gür (Ütük) rol aldığı bir çok başarılı proje ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. Peki aslen nereli? boyu, kaç yaşında? hangi sinema ve dizilerde rol aldı? evli mi? kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1985 yılının Mart ayında dünyaya gelen Enise Gür (Ütük) Manisa, Salihli doğumludur. Boyu 1.67 cm, burcu ise balık’tır. Kocaeli Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’ndan mezun olmuştur. Ayrıca Atölye drama kursundan oyunculuk eğitimi alan Gür daha sonra, Gaye Sökmen Ajansa bağlı olarak model ve oyuncu olarak kariyerine adım atmıştır. Geçmiş dönemlerde katıldığı Super Lady Güzellik Yarışmasında 3.lük elde etmiştir.

Enise Gür oynadığı sinema ve diziler;

İlk dizi oyunculuk deneyimini 2007 senesinde Zoraki Koca isimli dizi ile gerçekleştirmiş ve dizide Begüm karakterini canlandırmıştır.

2013 – Yağmurdan Kaçarken (Aynur)
2011 – Adım Bayram Bayram (Sekreter Emel)
2010 – İhanet (Hazal)
2010-2013 – Çocuklar Duymasın (Melis)
2009 – Büşra (Selen)
2008 – Recep İvedik 2 (Ajans Çalışanı)
2008 – Milyonda Bir (Petek)
2008 – Hayat Güzeldir (Lale)
2008 – Arka Sıradakiler (Ece)
2007 – Zoraki Koca (Begüm)

Uzun süredir ailesi ile birlikte oyunculuk sektöründen uzak bir yaşamı tercih etmektedir.

Evli mi?

Evli olan güzel oyuncunun bir kızı vardır. Maalesef henüz eşi hakkında detaylı bilgilere ulaşılamamıştır. Resmi sosyal medya hesaplarını da aktif bir şekilde kullanan güzel oyuncunun günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 39,6bin civarındadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz