Enis Bilir

Enis Bilir TRT 1 ekranlarında yayınlanan Yürek Çıkmazı adlı dizi de rol almıştır. Minik oyuncu hakkında merak edilenler, kısaca oyunculuk kariyeri, biyografi ve hayatı.

Enis Bilir Kimdir?

Enis Bilir İlköğretim eğitiminin yanı sıra oyuncu olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Minik oyuncu henüz küçük yaşına rağmen günümüze kadar bir çok reklam, fotoğraf çekimi ve dizi gibi projeler de yer almıştır. Çocuk model ve oyuncudur.

Enis Bilir Kaç Yaşında?

Enis Bilir 9 yaşındadır. Doğum tarihi 22 Kasım 2014, doğum yeri İstanbul, burcu ise akreptir.

TRT 1 ekranlarında yayınlanan Yürek Çıkmazı isimli dizide Halil Tekin karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Dizide yakışıklı oyuncu Alp Navruz’un canlandırdığı Halil karakterinin çocukluğunu canlandırmıştır.

Dizi de ayrıca Ayça Bingöl, Alp Navruz, İrem Helvacıoğlu, Mesut Akusta, Dilara Aksüyek, Cemal Toktaş, Bihter Dinçer, Erhan Alpay, İlayda Ildır, Aydan Şener ve Alp Akar gibi isimler de rol almıştır.

Daha önce ise Duy Beni adlı dizi de Rıza, Terzi adlı dizide Ömer Üç Kuruş adlı dizi de ise Ateş karakterini canlandırmıştır.

Fotoğraf çekimi:

Lee cooper (2021)
Play-doh Kırtasiye Türkiye (2022)
Bubu Kırtasiye (2022)

Sinema:

Oyunbozan festival filmi (2022)

Oynadığı Diziler:

2022- Üç Kuruş (Ateş) (2022)
2022- Terzi (Ömer) (2022)
2022- Duy Beni (Küçük Rıza) (2022)
2022- Yürek Çıkmazı (Halil Tekin) (2022)

Resmi instagram hesabı @enisbilirofficial ‘dır, günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı 13,9bin civarındadır. Zerrin Kültüral Cast Ajans bünyesinde oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz