Engin Özavcı

0

Engin Özavcı başarılı iş hayatı ile hakkında bir çok sorunun cevabı merak konusu olmuştur. Hakkında merak edilenler, iş hayatı ve biyografi bilgileri.

Engin Özavcı Kimdir? Nereli?

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde 1992 yılında doğan Engin Özavcı, çalışma hayatına erken yaşlarda Pastane‘de başlayıp Bir çok farklı iş sektöründe çalışmıştır. İş hayatının ilk yıllarında farklı iş gruplarıyla başlayıp iş güvenliği ticareti ile uğraşan Özavcı, 2015 yılında ticaretin yanına üretimi de ekleyerek, İstanbul’da bugünkü sanayici kimliğine taşıyan ilk adımları atmıştır.

İlk şirketi İstanbul İş güvenliği’ni 2011 yılında kuran Özavcı, 2019 yılında Yalıtkan Paspas Kauçuk Ürünleri A.Ş’yi kurmuş, 2020 yılında AMSTERDAM markasını şirket bünyesine katmıştır. 2022 yılında Aztec Savunma Sanayi A.Ş’yi kurmuştur. Özavcı’nın tekstil sektörüyle başladığı girişimciliği; iş Güvenliği malzemeleri, elektronik, gayrimenkul, savunma gibi birçok farklı alanda faaliyet gösteren şirketleri kurmasıyla devam etmiştir.

Başta Polonya, Bulgaristan, Danimarka, Estonya, Fransa, Almanya, Romanya, İtalya gibi ülkeler olmak kaydıyla ilişkilerin geliştirilmesi ve güçlendirilmesinde gösterdiği ihracat katkılardan dolayı Özavcı, 27 ülkeye ihracat gerçekleştirmiş olup, 25 Mayıs 2022 Alanında en iyi genç iş adamı olarak Uluslar arası Kalite ödülü almıştır.

Eğitim, Sağlık, Kültür ve Otizmli bugüne kadar çok sayıda öğrenciye burs veren Engin Özavcı, yapımına destek verdiği projelerde de gençlere gelecek sunmaya devam etmektedir.

Günümüzde 3’ü aşkın Anonim Şirketi, yaklaşık Fason üretim olarak 1500 çalışan ve 27 ülkeye gerçekleştirdiği ihracatla Türkiye’nin büyük topluluklarından biri olan Yalıtkan Paspas Kauçuk Ürünleri A.Ş’in Yönetim Kurulu Başkanı’dır.

İlginizi Çekebilir :   Mehmet Dinçerler

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz