Engin Özavcı

Engin Özavcı başarılı iş hayatı ile hakkında bir çok sorunun cevabı merak konusu olmuştur. Hakkında merak edilenler, iş hayatı ve biyografi bilgileri.

Engin Özavcı Kimdir? Kaç Yaşında Nereli ve Hangi Takımı Tutar?

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde 1992 yılında doğan Engin Özavcı, çalışma hayatına erken yaşlarda başlayıp Bir çok farklı iş sektöründe çalışmıştır. İş hayatının ilk yıllarında farklı iş gruplarıyla başlayıp iş güvenliği ticareti ile uğraşan Engin Özavcı, 2015 yılında ticaretin yanına üretimi de ekleyerek, İstanbul’da bugünkü sanayici kimliğine taşıyan ilk adımları atmıştır.
engin ozavci1
İlk şirketi İstanbul İş güvenliği’ni 2011 yılında kuran Engin Özavcı, 2018 yılında Yalıtkan Paspas Kauçuk Ürünleri A.Ş’yi kurmuş, 2020 yılında AMSTERDAM ve AMSTERDAM PLUS ‘’ markasını şirket bünyesine katmıştır. 2022 yılında Aztec Savunma Sanayi A.Ş’yi kurmuştur. Engin Özavcı’nın tekstil sektörüyle başladığı girişimciliği; Savunma Sanayi, Medikal, Tekstil, Kişisel koruyucu Ekipmanlar, Gayrimenkul gibi birçok farklı alanda faaliyet gösteren şirketleri kurmasıyla devam etmiştir.

Başta Polonya, Bulgaristan, Danimarka, Estonya, Fransa, Almanya, Romanya, İtalya, İsveç, Slovakya gibi ülkeler başta olmak kaydıyla ilişkilerin geliştirilmesi ve güçlendirilmesinde gösterdiği ihracat katkılardan dolayı Engin Özavcı, 32 ülkeye ihracat gerçekleştirmiş olup, 25 Mayıs 2022 Alanında en iyi genç iş adamı olarak Uluslar arası Kalite ödülü almıştır.
engin ozavci2
“Özel Eğitim Merkezleri, Kültür, Sağlık, Sosyal sorumluluk projesi kapsamında” bugüne kadar çok sayıda öğrenciye burs veren Engin Özavcı, yapımına destek verdiği projelerdede gençlerin geleceklerine katkı sunmaya devam etmektedir.

Engin ÖZAVCI, bugün 3’ü aşkın Anonim Şirketi, yaklaşık Fason üretim olarak 1500 çalışan ve 32 ülkeye gerçekleştirdiği ihracatla Türkiye’nin büyük topluluklarından biri olan Yalıtkan Paspas Kauçuk Ürünleri A.Ş’in ve AZTEC Savunma Sanayi A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkanı olan iş insanı Engin ÖZAVCI aynı zamanda Fenerbahçe Kongre üyesidir.
engin ozavci3
Engin Özavcı Fenerbahçe kongre üyesi mi? Hangi takımı tutar?

Spora olan ilgisiyle de tanınan İş insanı Engin Özavcı Koyu bir Fenerbahçe taraftarıdır.

Engin Özavcı aynı zamanda, Fenerbahçe Kongre üyesidir.
bilinmeyen 3

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz