Engin Fırat

0

Engin Fırat Kenya Milli Takımı Teknik Direktörü. Hakkında son dönemde Cristiano Ronaldo’nun forma giydiği Al Nassr takımına Teknik Direktör olarak gideceği yönünde haberler ile gündeme gelmiştir. Kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Engin Fırat Kimdir?

Engin Fırat Futbol adamı, Teknik Direktör. Kariyerine her ne kadar Türkiye’de başlamış olsa da ilerleyen süreçte kariyerine yurtdışında devam etmiştir. Tek hedefinin ilerleyen dönemde Türkiye Mili Takımı teknik direktörlüğü yapmak olduğunu dile getirmiştir.

Engin Fırat Nereli?

Engin Fırat İstanbul doğumludur.

Engin Fırat Kaç Yaşında?

Engin Fırat 52 yaşındadır. Doğum tarihi 11 Haziran 1970, burcu ikizler, doğum yeri ise İstanbul’dur.

Son dönemde Suudi Arabistan basını kaynaklı haber sitelerinde ve gazetelerinde teknik direktör Fırat’ın, Cristiano Ronaldo’nun forma giydiği Al Nassr takımına teknik direktör olarak getirileceği yönünde haberler gündem olmuştur.

Geçmiş dönemlerde Moldova Milli Takımı ve Kenya Milli takımlarını çalıştıran başarılı teknik adam, ayrıca Karabükspor ve İran Milli Takım Yardımcılığı görevlerinde de bulunmuştur. Ayrıca Türkiye’de Trabzonspor dahil bir çok takımdan teklif almış ancak kariyerine Yurt dışında devam etmek istemiştir.
engin firat2 jpg

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz