Engin Demircioğlu

Engin Demircioğlu Çok Güzel Hareketler 2 isimli programda yer almaktadır. Hakkında ise aslen nereli? kaç yaşında? boyu, kilosu kaç gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca biyografi bilgileri ve hayatı.

1982 yılında aslen Bursa’da dünyaya gelen Engin Demircioğlu ilköğretim ve Ortaokul eğitimini doğup büyüdüğü şehir Bursa’da tamamlamıştır. Lise döneminde Almanya’ya göç etmiş bir dönem eğitimini Almanya’da sürdürmüştür. Ayrıca yine o seneler içerisinde Almanya’da amatör olarak futbol oynayan başarılı oyuncu, 1998 yılında tekrar Bursa’ya dönmüş bir süre fotomodellik ve dansçılık yapmıştır.


Ardından bir süre yaşantısını İspanya’da sürdüren Engin Demircioğlu, 2008 yılında ise tiyatro hayatı için İstanbul’a taşınmıştır. İstanbul’da Sadri Alışık Konservatuvar’ında oyunculuk eğitimi almış, Tiyatrokare’ye girmiş ve bir dönem çocuk oyunlarında sahne almıştır.

Eğitiminin ardından Sadri Alışık Tiyatrosu’nun kadrosuna girerek Kafkas Tebeşir Dairesi, Küçük Adam Ne Oldu Sana, Guguk Kuşu ve Binde Bir Gece Diyalogları gibi oyunlarda sahne almıştır. Daha önce Kiraz Mevsimi isimli dizi ve 2019 yılında Organize İşler 2: Sazan Sarmalı isimli sinema filminde rol almıştır.

2017 yılında BKM ile tanışmış ve günümüzde BKM Mutfak ekibi bünyesinde tiyatro oyunculuk hayatını sürdürmektedir. Koyu bir Beşiktaş taraftarıdır, boyu, kilosu, burcu ve medeni durumu gibi bilgilerine henüz ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz