Enes Mazak

1

Enes Mazak hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Kaç yaşında? nerede doğdu? kimdir? Eğitimi, Çalışmaları, Kariyeri, Kısaca Hayatı ve biyografi bilgileri.

Enes Mazak, 28 Temmuz 1980 yılında İstanbul’da doğmuştur. Haliç Üniversitesi Tiyatro bölümü mezunu olan oyuncu, İstanbul Şehir Tiyatrosunda oyuncu, asistan ve yardımcı yönetmen olarak yer almıştır.

“Hababam Sınıfı Askerde”, “Gişe Memuru” ve “Sahne” adlı filmlerde rol almış ve başarısını göstermiştir. Aynı zamanda “Hırsız Polis”, “Bir İstanbul Masalı”, “Hayat Apartmanı” ve “Benim Annem Bir Melek” gibi birçok dizide de izleyiciyle buluşmuştur.

Çeşitli projelerde seslendirme ve oyunculuk eğitmenliği de yapan başarılı oyuncu, X. Lions Ödülleri Kerem Yılmazer Genç Yetenek ödülünün sahibi olmuştur. Bunun yanı sıra İBB Kültür A.Ş. Amatör Tiyatrolar Buluşması Jüri Üyesi, 2014-2015 Rotary Tiyatro Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu ödüllerinin de sahibi olmaya hak kazanmıştır.

Enes Mazak 2015’te evlendiği Ufkum Kuşçu ile 2017 yılında boşanmıştır. Daha sonra Selen Hanım ile evlenmiş bu evliliğinden Hazar isminde bir oğlu vardır.

Rol Aldığı Tiyatro Oyunları

Yumurtalardan Elmalara – 2017
Bir Kümes Hikayesi – 2016
Kısasa Kısas – 2015
On İki Öfkeli Adam – 2014
Kösem Sultan – 2012
Düşüş – 2010

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz