Ender Saraç

0

Ender Saraç uzun süredir televizyon ekranlarında yayınlanan programlar ile ekran severler tarafından merak edilen bir isimdir. Hakkında ise genellikle aslen nereli? kaç yaşında? eğitimi, kariyeri ve çalışmaları gibi bir çok sorunun cevabı merak ediliyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Ender Saraç Kimdir? Nereli?

1959 yılında dünyaya gelmiş ve aslen İzmir doğumludur. 1990 senesinden beri Ayurveda çalışmaları yapmaktadır. Doğup büyüdüğü İzmir’den İstanbul’a geldiği ilk senelerde ünlü sanatçı Nükhet Duru ile birlikte UNİFORM Sağlık ve Estetik Merkezi’nde çalışmıştır. Ardından 1994 senesinde, ülkemizin ilk Doğal Tıp ve Estetik Merkezi Hay Sağlık Merkezi’ni kurmuştur. Ayrıca Dr. Ender Saraç, ülkemizin ilk Doğal Arınma Merkezi olan İstanbul, Ulus’taki Doğa Arınma Merkezi’nin kurucu isimlerindendir.

Ayuverda isimli kitabı, Doğal ve Sağlıklı yaşam ile ilgili Türkiye’nin ilk Türkçe kitabı’dır. Kitap kısa süre içinde çok baskı yapılarak uzun süre En Çok Satan Kitaplar arasında yer almıştır. Günümüze kadar doğal ve sağlıklı yaşam ile ilgili bir çok yazılı basın, seminer, panel ve konferanslar da çalışmalar yapmıştır. Günümüzde iş, sanat, spor ve politika dünyasından pek çok ünlü isim bu yöntem ile zayıflayıp, koruyucu hekimlik alarak, hastalıklarına çare bulmaktadırlar.

Dr. Ender Saraç ‘ın Ayurveda eğitimi ve Aile Hekimliği ihtisası vardır. Ayrıca Sağlık Bakanlığı onaylı Akupunktur sertifikası da vardır. Uuzun süredir bazı spiritüel tekniklerin ileri aşamalarını da uygulamaktadır. 2. kitabı Ayurveda Sağlıklı Zayıflama kitabı, 2002 yılında piyasaya çıkmış ve yine Türkiye’nin en çok satan kitabı olmuştur. 2005 Mart ayında piyasaya çıkan Doğanın Şifalı Eli adlı 3. kitabı da yine kısa sürede toplam 504,000 adet satış ile en çok satan kitaplar arasında yer almıştır. Ruhsal Gelişim ve Kader isimli 4. kitabı da 2007 Ocak ayında piyasaya çıkmış, o sene yabancı kitaplar dahil tüm kitaplar arasında Yazarlar Birliği’nin resmi sitesinde en çok satan 10 kitaptan biri olmuştur. 5. kitabı konusunda dünyada ilk ve tek olan “Ramazan’da Sağlıklı ve İnce Kalın” kitabı da yoğun ilgi görmektedir.

Uzman Dr. Ender Saraç ayrıca ülkemizin ilk diplomalı astrologlarındandır. Sağlık ve astroloji alanında özel çalışmalar yapmaktadır. Saraç’ın Amerika’dan FDA tescilli Douglas Laboratuarları’nda üretilen Formula 7 isimli zayıflamaya yardımcı preparatı ise günümüzde piyasada büyük bir ilgi görmektedir.

Bir çok şirkete danışmanlık hizmeti veren ünlü isim, uzun süredir Show Tv ekranlarında ekran severler ile buluşmaktadır. 2008 ve 2009 yıllarında yayınlanmış olan Ender Saraç’la Sağlıklı Günler Programı da yüksek reyting alarak basın dünyasında çok ses getirmiştir. Günümüzde ise yine Show Tv ekranlarında Dr. Ender Saraç ile Sağlıklı Günler isimli programı devam etmektedir. Tüm bunların yanı sıra Türkiye’nin en çok satan gazetesi olan Posta Gazetesi’nde sağlık yazarı olup yazıları yoğun ilgi görmektedir.

Doğadan, Lipton, Douglas Laboratuvarı ve daha birçok sayıda şirkete danışmanlık veren Dr. Ender Saraç, Bodrum Gümüşlük Kadıkalesi’nde Gardens Of Babylon içerisinde ülkemizde bir ilk olan uygulandığı sağlık merkezini yönetmiştir. Günümüzde aktif olarak Özel Hay Polikliniği’nde çalışmalarını sürdürmektedir.

Eğitim Hayatı:

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Mezunu.
T.C. Sağlık Bakanlığı Aile Hekimliği Uzmanı.
İsviçre, Hollanda, Almanya ve Hindistan’da Ayurveda eğitimi ve sertifikası Türk Akupunktur Derneği’nden Sağlık Bakanlığı onaylı Akupunktur Eğitimi ve Sertifikası.
T.C. Sağlık Bakanlığından onaylı Estetik Medikal Hekimliği Eğitimi ve Sertifikası.
Türk Tabipler birliğinden alınan İş Yeri Hekimliği Eğitim ve Sertifikası.

Kaynak: http://www.endersarac.com.tr

Uzmanlık alanları:

Aile Hekimi, Uzman Doktor, Fitoterapi, Ayurveda, Akupuntur, Estetik Medikal, İşyeri Hekimi Uzmanlığı ve Getat Uygulayıcısı.

Ender Saraç Boyu, Kaç Yaşında? Evli mi?

Benan Saraç ile evli ve üç çocuk babası olan Dr. Ender Saraç’ın boyu da ekran severler tarafından merak ediliyor. Boyu 1.81 cm, kilosu ise 73. 2021 yılı itibariyle yaşı 62’dir. @haydrendersarac olarak kullandığı resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 752bin civarındadır. Youtube video kanalı haydrendersarac ‘ın abone sayısı ise 204 b.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz