Emrullah İşler

Emrullah İşler İlköğretim, Ortaokul ve Lise eğitimini doğup büyüdüğü, aslen memleketi olan Ankara Kızılcahamam’da tamamlamıştır.

Ardından Kral Suud Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde eğitim görmüş, Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslam Bilimleri Tefsir Anabilim Dalında Yüksek Lisans ve Doktorasını tamamlamıştır.

Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde Yard. Doçent, Gazi Üniversitesi Yabancı Diller Eğitimi Arap Dili Eğitimi Anabilim Dalında Yard. Doçent, Doçent ve Profesör olarak akademisyen ünvanı ile çalışmalarını sürdürmüştür.

Suudi Arabistan ve Kazakistan’da misafir olarak öğretim üyeliği görevlerinde bulunmuş, 2006 yılından 2011 yılına kadar Başbakan Başmüşavirliği yapmıştır.

Geçmişten günümüzde bir çok bilimsel kitap, makale ve bildiriye imzasını atan Emrullah İşler, 24, 25 ve 26. Dönemde Ankara Milletvekili olarak mecliste görev yapmıştır.

24. Dönemde Dışişleri Komisyonu Üyeliği ve İSİPAB Türk Grubu Başkanlığı yapmıştır. 25 Aralık 2013 ve 29 Ağustos 2014 arasında 61. Hükümette Başbakan Yardımcılığı yapmış, ardından Milli Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanlığı görevini üstlenmiştir.

26. Dönem 1. ve 2. yasama yılında Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Başkanlığı yapan Emrullah İşler iyi derecede İngilizce çok iyi derecede ise Arapça bilmektedir. Evlidir ve bu evliliğinden üç evladı vardır.

2018 yılında Eski Devlet Bakanı Prof. Dr. Emrullah İşler Adalet ve Kalkınma Partisi Ankara 2. Bölge 3. sıra milletvekili adayı olmuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz