Emre Zengin

0

Emre Zengin Kaçış dizisinde Secat karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Başarılı oyuncu hakkında merak edilenler, kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Emre Zengin Kimdir?

Emre Zengin oyuncu ve tiyatrocu. 1996 yılında dünyaya gelmiştir. Lise eğitim sonnrasında, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum G.S.F’yi kazanmış ve 2020 senesinde mezun olmuştur.

Ankara Devlet Tiyatrosu yapımı olan, İlham Yazar’ın rejisörlüğünü yaptığı “Shakespeare Zorda” oyunu ile ilk profesyonel sahne deneyimini gerçekleştirmiştir. 2019 yılının Mayıs ayında prömiyerini gerçekleştirdiği ilk tek kişilik oyunu “Ne Var ki Bunda?” ile kurmak istediği tiyatrosunun temellerini atmıştır.

Emre Zengin Nereli?

Emre Zengin aslen Ankara doğumludur.

Emre Zengin Boyu, Kaç Yaşında?

Emre Zengin 26 yaşında ve 1.78 boyundadır. Doğum tarihi ise 1996.

Tiyatro ile birlikte günümüzde dizi oyunculuğuna devam etmektedir. İlk dizi oyunculuk deneyimini ise 2020 yılında rol aldığı Payitath Adbdülhamid isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Daha sonra Erkek Severse, Beni Bırakma ve Kaçış gibi diziler de oyunculuk kariyerini sürdürmüştür.

dizisinde başladı. Ardından 2022 yılında rol aldığı Erkek Severse – Beni Bırakma dizisinde Muzo karakterini canlandırdı.Aynı yıl Disney Plus’ta yayınlanmaya başlayan Kaçış dizisinde Secat karakterini canlandırmıştır.

Kaçış (Secat) 2022
Erkek Severse – Beni Bırakma (Muzo) (TV Dizisi) 2022
Payitaht Abdülhamid (Tonyan) (TV Dizisi) 2020

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @mrzngn ‘dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz