Emre Tilev

Emre Tilev Öğretim görevlisi, akademisyen, gıda mühendisi, yazar, gazeteci ve spor spikeri’dir. Son dönemlerde ekranlarda spor yorumları ile gündeme gelen Tilev 1971 yılında Ankara Aydınlıkevler’de doğmuştur.

Babası asker olan Emre Tilev bu nedenle farklı yerlerde eğitim hayatını sürdürmek zorunda kalmıştır. Bir dönem atletizm ile ilgilenmiş lise döneminde geçirmiş olduğu trafik kazası sonucu sporu bırakmıştır. Ardından maç anlatımı ile ilgilenmeye başlayıp, bu dönemin ardından spikerlik yapmaya karar vermiştir.

İzmir İnönü Lisesi ardından 19 Mayıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra müzik eğlence, spor ve siyaset programları yapmış Samsun’da Samsun Tv’ye geçerek o dönemin unutulmaz efsane takımlarından Samsunspor’un maçlarını anlatmış ve program yapmıştır. Sonrasında İstanbul’a taşınmış ve Show Tv ekranlarında çalışmaya başlamış ardından CNN Türk ekranlarında spikerlik yapmıştır.

Babası Deniz Kıdemli Başçavuş Cemal Tilev annesi ise Gülten Tilev’dir. Emre Tilev baba tarafından aslen İzmir’lidir. Evli ve bu evliliğinden bir evladı vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz