Emre Özmen

Emre Özmen hakkında merak edilen sorulara cevaplar. Kaç yaşında? boyu, eğitimi ve kariyeri kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1990 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiş, ilk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamlamıştır. Maalesef aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır, boyu ise 1.91 cm’dir. Tiyatroya merak saran Emre Özmen 1 yıl boyunca profesyonel tiyatro eğitimi almış ve 4 yıl profesyonel olarak tiyatro oyunculuğu yapmıştır. 50’nin üzerinde oyun, 200’ün üzerinde sahne deneyiminin ardından kamera önü ve bireysel oyunculuk eğitimi almıştır.

Suriye’de ünlü bir çay firmasının reklam yüzü olarakta gündeme gelmiştir. Başarılı oyuncu “Üç Makbul Dua” ve “Bir Kız Sevdim” isimli dizilerde rol alarakta kariyerine hızla devam etmiştir.

Sakarya’da bir sanat evinde oyuncu koçluğu yapma fırsatıda bulmuş, birçok oyuncuya ilham kaynağı olmuştur. “Kanıt” adlı dizide 3 sezon boyunca Bilişim Uzmanı Emre Taner karakterini canlandırmıştır.

Başarılı isim 2015 yılında kendi adını taşıyan “Emre Özmen Tiyatro”sunu kurdu ve 47 ilde turneler düzenledi. TRT Kültür Bakanlığı desteğiyle vizyonda yerini alan “2 Dil 1 Armoni” sinema filminde de başrol oyuncusu olarak yer aldı.

Emre Özmen tiyatroda oynadığı “Yavuz Sultan Selim” karakteri ile de gönüllerde taht kurmuş ve “En İyi Dönem Oyuncusu” ödülünü almaya hak kazanmıştır. Araf 3: Cinler Kitabı, Şeytan-i İns, Bana Bir Soygun Yaz adlı sinema filmlerinde de oyunculuğuyla göz doldurmuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz