Emre Kara

Emre Kara hakkında merak edilen sorulara cevaplar. Kaç yaşında? aslen nereli? eğitimi, kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1991 yılının Haziran ayında Ordu’da dünyaya gelmiştir. Gazeteci, mühendis, sunucu ve fotoğrafçı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Kadir Has Üniversitesi – Bilgisayar Mühendisliği ve Berlin HTW Uluslararası İşletme eğitimlerini tamamlamıştır. Daha sonra, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde İşletme yüksek lisans eğitimini tamamlayan Emre Kara, kurumsal iş hayatına mühendis olarak 2014 senesinde Turkcell bünyesinde adım atmıştır. 2016 yılından bu yana Vodafone Türkiye’de çalışmalarını sürdürmektedir.

Üniversite yıllarında DMC (Doğan Music Company) sanatçılarına albüm kapakları çekerek profesyonel fotoğrafçılığa başladı. Aynı senelerde, araba dergileri ve kadın dergilerinde kapak çekimi ve röportajlar yaparak gazeteciliğe adım attı.

Wilma Elles, Ziynet Sali, Funda Arar, Betül Demir, Mustafa Ceceli, İzzet Çapa, ve Ferhat Göçer gibi isimlerle manşetlik röportajlar yaptı. 2017 yılında İrem Derici ile yaptığı “Estetikten sonra kadınlık oranım %99.9” başlıklı röportajı günlerce magazin basınının gündeminden inmedi. Bu başarının sonrasında Milliyet ekibinin teklifi ile 2019 yılından beri Yaşam kategorisinde köşe yazarlığı yapmaktadır.

2020 yılında ise ses getiren İnstagram canlı yayınları projesinde her gün Türkiye’nin ünlü isimleri ile röportajlar yapmaktadır. Onedio uygulaması oyna kazan canlı bilgi yarışmasında özel yarışmalara sunuculuk yapmaktadır.

Emre Kara eğitim hayatı;

İstek Özel Kaşgarlı Mahmut Anadolu Lisesi (2010)
Berlin HTW – International Business exc. (2012-13)
Kadir Has Üniversitesi / Computer Engineering (2014)

Başarılarının yanı sıra yakışıklılığı ile de dikkatleri üzerine çeken başarılı isim medeni durumu ile de merak konusudur. Ancak evli mi? sevgilisi kim? gibi sorularının yanı sıra, boyu ve kilosu gibi bilgilerine de henüz ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz