Emre Irmak

0

Emre Irmak hakkında merak edilen kaç yaşında? ne iş yapıyor? iş hayatı gibi soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1977 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Emre Irmak, prodüktör, müzisyen ve besteci’dir. Babası da müzisyen olarak tanınmaktadır. Henüz 5 yaşında iken piyano dersleri almaya başlamış, 7 yaşındayken de Galatasaray Lisesi’nde ilk konserini gerçekleştirmiştir. 10 yaşında ise Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı klasik müzik eğitimine başlamıştır. Ancak konservatuvara devam etmemiş pop müzik alanında çalışmalarını sürdürmeye karar vermiştir.

1996 yılında usta televizyoncu, gazeteci Mehmet Ali Birand ile bir araya gelmiştir. Daha sonra, habercilik, televizyon ve belgesel programlarına dair önemli projelerin müziklerini bestelemiştir.

Kenan Doğulu ve Zuhal Olcay gibi usta sanatçılarla birlikte konser çalışmalarında bulunmuştur. Ayrıca pop dünyasının bir çok usta isme Emre Irmak’ın bestelerini seslendirmiş ve günümüzde de seslendirmektedir. Nilüfer’den Sezen Aksu’ya, Kenan Doğulu’dan Ajda Pekkan’a kadar bir çok usta isimle çalışmıştır.

2005 yılında kendi plak şirketini kurmuştur. Günümüze kadar 10’larca ödül alan Yasemin Mori’nin albümünde besteci, yapımcı ve prodüktör olarak yer almıştır. 2011 senesinde Jingle jackson adlı kendi reklam müzikleri şirketini faaliyete geçirmiş, reklam müzikleri üretmeye başlamıştır. Bir kısa film ile ise Venedik Altın Aslan ödülünü kazanan isim olmuştur.

2019 yılında ünlü sanatçı Gülben Ergen ile birlikte olduğu haberleri ile gündeme gelen Emre Irmak ayrıca Ergen’in seslendirdiği Sürpriz isimli şarkının da bestecisidir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz