Emre Arıkan

0

Emre Arıkan hakkında merak edilen soruların cevapları. Kaç yaşında? aslen nereli? eğitimi, müzik kariyeri. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

2002 yılının Mart ayında dünyaya gelmiş olan Emre Arıkan, Isparta doğumludur, aslen ise Afyonkarahisar / Dinar’lıdır. Afyonkarahisar / Dinar’da yaşamını sürdürmektedir. Boyu 1.87, kilosu 80 ve burcu ise balıktır. Lise öğrenimini tamamladıktan sonra üniversite sınavı için hazırlanmaktadır.

Rap müzikle küçük yaşlarda tanışmış olan Emre, “Arıkan” mahlası altında amatör rap şarkıları yapmaktadır. Henüz herhangi bir şirketle sözleşmesi bulunmayan Arıkan, her geçen gün müzik konusunda kendini geliştirmekte ve adım adım ilerlemektedir. İlk etkilendiği Rap sanatçılarının Ceza, Fuat Ergin gibi isimler olduğu bilinmektedir.

Rap yazmak dışında şiir yazmayı da oldukça sevdiği bilinen Emre Arıkan’ın, bazı kurumsal yarışmalarda ve resmi yarışmalarda birincilikleri bulunmaktadır. En çok bilinen parçalarından olan “Bataklık, Kazı İsmimi, Dinar Ghetto” isimli parçalara YouTube ve diğer dijital müzik platformlarından ulaşabilirsiniz.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz