Emrah Aytemur

Emrah Aytemur hakkında merak edilen soruların cevapları. En son Leyla İle Mecnun isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer alan başarılı oyuncu hakkında. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Emrah Aytemur Kimdir? Nereli?

1988 yılının Kasım ayında dünyaya gelen başarılı oyuncu aslen doğma büyüme Elazığ’lıdır. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği mezunudur. Ayrıca Tümay Özokur Oyunculuk ve Yaşam Akademisi’nde oyunculuk ve senaryo eğitimi almıştır.

2015 senesinde İstanbul’a taşınmıştır. Ardından Semaver Kumpanya Çevre Tiyatrosu ve İstanbul Halk Tiyatrosunda çalışmalar da bulunmuştur. Erkan Can, Cem Davran, Yıldıray Şahiner, Bahtiyar Engin, Aşkın Şenol, Sabahattin Yakut, Onur Ünlü, Funda Alp, Sermet Yeşil ve Selen Uçer gibi isimlerler çalışmıştır. Günümüzde uyarlamasını kendi yaptığı tek kişilik bir tiyatro oyununa hazırlandığı belirtiliyor.

Emrah Aytemur Ramo isimli dizide Uday, Erkenci Kuş dizisinde ise Mustafa karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Kovala adlı filmde Cemil ve Bize Müsaade adlı filmde Mehmet karakterini üstlenmiştir.

Resmi instagram hesabını @emrahaytemurr ismi ile kullanmaktadır. Ayrıca resmi web sitesi üzerinden hakkında detaylı bilgileri ve güncel hareketlerini takip edebilirsiniz. https://www.emrahaytemur.com

Tiyatro Oyunları;

Zoraki Tabip (Ağa)
Barut Fıçısı (Mace, Angjele)
Deney (Mahkum 214)
Beş Para Etmez Varyete (Ustura Zeki)
Memurun Faslı( Başkan,Müdür, Padişah, İvan)
Kamyon (Köylü)
Sevim Taşan Benim (Sorgucu)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz